Economic Accelerator

strzałka

Economic Accelerator to program organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy, który blisko 30. lat tworzy największą konferencję biznesowo-polityczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Misją Economic Acceleratora jest budowanie miejsca dialogu dla przedstawicieli dużego biznesu, ekspertów, administracji rządowej i startupów poprzez organizowanie wydarzeń i projektów, które mają na celu ułatwienie kontaktu innowacyjnym firmom z korporacjami, funduszami VC oraz sektorem publicznym.

Od grudnia 2017 r., kiedy to podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu został zainaugurowany Economic Accelerator, odbyło się już blisko 10 ścieżek Startup Session na wszystkich konferencjach organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich, 11. Forum Inwestycyjne oraz Forum Innowacji w Tarnowie – wydarzenia w całości poświęcone innowacyjnym przedsiębiorcom oraz Startup Session Elite na XXVIII i XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Chcemy, aby „polskie Davos” oraz działania podejmowane przez Economic Accelerator przyczyniły się do zawiązania współpracy i partnerstw w zakresie nowych technologii, co w związku z postępującą rewolucją cyfrową, jest głównym motorem innowacyjnej gospodarki i społeczeństwa.

Główne działania Economic Acceleratora to organizacja ścieżek startupowych Startup Session na wszystkich konferencjach organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Podczas tych wydarzeń przedsiębiorcy walczą o nagrodę Komisji Eksperckiej, w której skład wchodzą przedstawiciele korporacji, funduszy inwestycyjnych i ekosystemu startupowego oraz nagrodę publiczności.

Zwycięzcy są zaproszeni do uczestnictwa w Startup Session Elite na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Na poszczególne konferencje organizowane przez ISW zapraszamy określone grupy startupów:

  • Forum Przemysłowe w Karpaczu – startupy działające w modelu B2B oraz produkujące hardware
  • Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie – startupy z regionu CEE
  • Europejski Kongres Samorządów w Krakowie – startupy działające w modelu B2G oraz oferujące swoje rozwiązania miastom
  • Forum Innowacji w Tarnowie – wydarzenie skierowane w całości do startupów i inwestorów. W ramach konferencji organizowany jest konkurs Startup Award, w którym główną nagrodą jest 100 tys. zł dla zwycięskiego projektu, konkurs Robot Show, podczas którego konstruktorzy robotów mogą wygrać 10 tys. zł oraz hackathon <Zaprogramuj_Tarnów/>, w którym programiści walczą o 12 000 zł
  • Forum Ekonomiczne w Krynicy (Startup Session Elite) – najlepsze startupy wybrane podczas wcześniejszych konferencji.

 

Od lutego 2019 r. w ramach programu Economic Accelerator prowadzony jest projekt Małopolska Startup Rocket, w ramach którego 30 innowacyjnych firm z Małopolski miało możliwość udziału w Forum Innowacji w Tarnowie oraz w ścieżce Startup Session Elite podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. W 2020 r. firmy te wyjadą na największe targi innowacyjności na świecie w Tokio, Kuala Lumpur, Hanowerze, Mediolanie, Singapurze i Tel Awiwie.

 

Skontaktuj się

Aleksandra Baka

Manager Forum Innowacji

a.baka@isw.org.pl
Skip to content