Home Aktualności „Cyfrowa gmina – akcelerator nowego biznesu i szansa na rozwój” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

„Cyfrowa gmina – akcelerator nowego biznesu i szansa na rozwój” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

Economic Accelerator Małopolska Innovation Rocket

Podczas drugiego dnia VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach odbył się panel dyskusyjny „Cyfrowa gmina – akcelerator nowego biznesu i szansa na rozwój„.

Rozwiązania piątej generacji sieci wpłyną na wiele dziedzin życia: przemysł, zdrowie, rolnictwo czy optymalizację zużycia energii. By nowe technologie mogły na dobre wkroczyć do regionu, musi jednak wcześniej powstać nowoczesna infrastruktura telekomunikacyjna, która zaspokoi zwiększone zapotrzebowanie na transfer danych i utrzyma większe obciążenie sieci. Nastawienie gminy może albo przyspieszyć, albo opóźnić ten proces, zapewniając zachowanie i podniesienie konkurencyjności gospodarczej lub zmniejszając jej szanse na aktywne uczestnictwo we współczesnym obiegu gospodarczym i społecznym.

Moderator:

Mateusz Kicka – REDAKTOR NACZELNY SERWISU SAMORZĄDOWEGO POLSKA AGENCJA PRASOWA
Specjalizuje się w sprawach unijnych i samorządu terytorialnego. Od 2015 r. relacjonuje dla PAP działalność Europejskiego Komitetu Regionów. Od 2019 r. jest redaktorem EuroPAP News. W 2021 r. został p.o. redaktora prowadzącego Serwisu Samorządowego PAP.


Paneliści:

Małgorzata Bebelska – ZASTĘPCA BURMISTRZA URZĄD GMINY KOZIENICE
Prezes Zarządu Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego i wykładowca akademicki w zakresie zarządzania i administracji. Z samorządem i administracją publiczną związana od 1998 r.

Jacek Oko – PREZES URZĄD KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ
Pracownik naukowy, menedżer. Związany z Politechniką Wrocławską i Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym. Zainteresowany aspektami technicznymi, biznesowymi i prawnymi sieci teleinformatycznych i społeczeństwem informacyjnym.

Magdalena Biernat – CZŁONKINI ZARZĄDU CENTRUM CYFROWE

Michał Ziółkowski – CZŁONEK ZARZĄDU DS. TECHNIKI PLAY
Michał Ziółkowski jest Członkiem Zarządu ds. Techniki w Play. Absolwent Politechniki Poznańskiej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Skip to content