Wysoki kontrast
Wielkość tekstu
Dostępność
 • Dostępność
  • Wysoki kontrast
  • Wielkość tekstu
  • Dostępność
Menu 37D02AA3-0720-4E75-AED1-51AEE680D3D0 Created with sketchtool.
Zamknij
×

Economic Accelerator to program Fundacji Instytut Studiów Wschodnich –  organizatora Forum Ekonomicznego, który już 30. lat tworzy największą konferencję biznesowo-polityczną w Europie Środkowo-Wschodniej. Misją Economic Acceleratora jest budowanie miejsca dialogu dla przedstawicieli dużego biznesu, ekspertów, administracji rządowej i startupów poprzez organizowanie wydarzeń i projektów, które mają na celu ułatwienie kontaktu innowacyjnym firmom z korporacjami, funduszami VC oraz sektorem publicznym.

Od grudnia 2017 r., kiedy to podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu został zainaugurowany Economic Accelerator, odbyło się już blisko 10 ścieżek Startup Session na wszystkich konferencjach organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich, 11. Forum Inwestycyjne oraz Forum Innowacji w Tarnowie – wydarzenia w całości poświęcone innowacyjnym przedsiębiorcom oraz Startup Session Elite na XXVIII i XXIX Forum Ekonomicznym.

Chcemy, aby „polskie Davos” oraz działania podejmowane przez Economic Accelerator przyczyniły się do zawiązania współpracy i partnerstw w zakresie nowych technologii, co w związku z postępującą rewolucją cyfrową, jest głównym motorem innowacyjnej gospodarki i społeczeństwa.

Główne działania Economic Acceleratora to organizacja ścieżek startupowych Startup Session na wszystkich konferencjach organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Podczas tych wydarzeń przedsiębiorcy walczą o nagrodę Komisji Eksperckiej, w której skład wchodzą przedstawiciele korporacji, funduszy inwestycyjnych i ekosystemu startupowego oraz nagrodę publiczności.

Zwycięzcy są zaproszeni do uczestnictwa w Startup Session Elite na Forum Ekonomicznym. Na poszczególne konferencje organizowane przez ISW zapraszamy określone grupy startupów:

 • Forum Przemysłowe w Karpaczu – startupy działające w modelu B2B oraz produkujące hardware
 • Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie – startupy z regionu CEE
 • Europejski Kongres Samorządów w Krakowie – startupy działające w modelu B2G oraz oferujące swoje rozwiązania miastom
 • Forum Innowacji w Tarnowie – wydarzenie skierowane w całości do startupów i inwestorów. W ramach konferencji organizowany jest konkurs Startup Award, w którym główną nagrodą jest 100 tys. zł dla zwycięskiego projektu, konkurs Robot Show, podczas którego konstruktorzy robotów mogą wygrać 10 tys. zł oraz hackathon <Zaprogramuj_Tarnów/>, w którym programiści walczą o 12 000 zł
 • Forum Ekonomiczne (Startup Session Elite) – najlepsze startupy wybrane podczas wcześniejszych konferencji.

Od lutego 2019 r. w ramach programu Economic Accelerator prowadzony jest projekt Małopolska Startup Rocket, w ramach którego 30 innowacyjnych firm z Małopolski miało możliwość udziału w Forum Innowacji w Tarnowie oraz w ścieżce Startup Session Elite podczas Forum Ekonomicznego. W 2020 r. firmy te wyjadą na największe targi innowacyjności na świecie w Tokio, Kuala Lumpur, Hanowerze, Mediolanie, Singapurze i Tel Awiwie.

Events map

Prelegents

Partners

Program realized by Fundation of Eastern Studies

Adres
ul. Solec 85, lok. 33, III p.
00-382 Warszawa

Contact
forum@isw.org.pl
+48 22 583 11 00

NIP
521 100 1909

Contact

Karolina Zawitaj

Karolina Zawitaj

Specjalista ds. promocji projektu

Olga Szczygieł

Olga Szczygieł

Specjalista ds. promocji projektu

Igor Dracz

Igor Dracz

Specjalista ds. logistyki

Sławomir Oleksy

Sławomir Oleksy

Specjalista ds. IT

Wprowadź tytuł

Skip to content