Home Aktualności „Digital Transformation in Media, Insights form Euronews & the Future of European Media (Cyfrowa Transformacja Mediów, spostrzeżenia Euronews & Przyszłość europejskich mediów)”- relacja z prezentacji EU-Startups Summit 2022

„Digital Transformation in Media, Insights form Euronews & the Future of European Media (Cyfrowa Transformacja Mediów, spostrzeżenia Euronews & Przyszłość europejskich mediów)”- relacja z prezentacji EU-Startups Summit 2022

Economic Accelerator

Podczas drugiego dnia EU-Startups Summit 2022 odbyła się prezentacja „Digital Transformation in Media, Insights form Euronews & the Future of European Media (Cyfrowa Transformacja Mediów, spostrzeżenia Euronews & Przyszłość europejskich mediów)”.

Na EU Startup Summit, Michael Peters z  jednego z najbardziej znanych kanałów informacyjnych Euronews podzielił się z uczestnikami konferencji swoimi spostrzeżeniami na temat tego jakie są europejskie firmy i startupy i czym się wyróżniają na rynku.

Głównym pytaniem jakie pojawiło się podczas prezentacji brzmiało: Is Europe late? Dotyczyło zagadnienia czy Europie dużo brakuje, pod względem rozwoju przedsiębiorstw, żeby dogonić USA czy Azje?

W odpowiedzi na to pytanie Peters zwrócił uwagę, że przede wszystkim europejskie przedsiębiorstwa są różne od tych na rynkach zagranicznych, ponieważ stawiają człowieka w centrum. Oznacza to, że są kładą nacisk na inne aspekty swojej pracy. Michael wymienił kilka podstawowych cech, które opisują europejskie przedsiębiorstwa:

  1. Solution driven- są skupione na dowiezieniu dobrego rozwiązania i mniej stawiają na kwestie finansowe.
  2. Inclusive
  3. Eco-conscious- skoncentrowane na kwestiach związanych z ochroną środowiska-. Ten czynnik jest jednym z największych jakie odróżniają je np. od firm amerykańskich.
  4. Disruptive- duża współpraca między podmiotami prywatnymi i publicznymi
  5. Resilient

Udział w konferencji i targach w Barcelonie na EU Startup Summit, odbył się ramach programu Economic Accelerator i realizowanego projektu Małopolska Innovation Rocket. Organizatorem Economic Acceleratora jest Instytut Studiów Wschodnich. Okazje do wyjazdu do Hiszpanii mial1y trzy firmy z Malopolski biorące udział w projekcie- Versatilex, Medical Simulation Technologies oraz Score Digital.

Skip to content