Economic Accelerator

strzałka

Ecconomic Accelerator na South Summit Madrid 2021

Relacja z panelu: Putting the Citizen at the Heart of the Technology-Enabled Mobility Services

07/10/2021 autor: economic

6 października, 16:20-16:50 
 
Panel rozpoczęła dyskusja na temat sytuacji innowacji w Barcelonie. Stwierdzono, że w Madrycie nakłady finansowe na rozwój projektów innowacyjnych są znacznie większe.
 
Usługi mobilne wymagają dobrej znajomość społeczeństwa i sytuacji prawnej. Coraz ważniejsze są aplikacje mobilne, które umożliwiają wynajęcie pojazdów, takich jak samochody, czy skutery. Z powodu pandemii, ludzie rzadziej wypożyczali samochody i częściej używali prywatnych. Celem powinno być połączenie miejskich usług mobilnych w jednej aplikacji. Obecnie jest zbyt dużo firm, które mają licencje miejskie na usługi mobilne. Synteza wszystkich usług w jednej aplikacji byłaby dużo bardziej przyjazna użytkownikom. 
 
Przyszłością usług mobilnych jest znalezienie odpowiednich partnerstw. W hiszpańskich miastach istnieje bardzo dużo startupów związanych z miejską komunikacją, należy im pomóc w rozwoju. Istotne jest również przekazywanie danych, takich jak informacje o położeniu pojazdu. 
 
Stwierdzono, że jest obecnie bardzo dobry moment dla branży mobilnej, bo wiele najważniejszych firm przebranżawia się na pojazdy bez paliwa. 

#EconomicAccelerator #MałopolskaInnovaionRocket

 

Projekt „Małopolska Innovation Rocket: rozwój i internacjonalizacja innowacyjnych MŚP” nr RPMP.03.03.01-12-0059/20. Projekt  jest realizowany w ramach 3 Osi Priorytetowej Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3 „Umiędzynarodowienie małopolskiej Gospodarki”, Poddziałanie 3.3.1 „Promocja gospodarcza Małopolski” RPO Województwa Małopolskiego 2014-2020.


 

Skip to content