Home Aktualności Economic Accelerator na VI Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach!

Economic Accelerator na VI Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach!

Małopolska Innovation Rocket

W ramach projektu Małopolska Innovation Rocket 12 małopolskich innowacyjnych firm weźmie udział w wydarzeniu.

Europejski Kongres Samorządów to najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone polityce regionalnej. Kongres ma już ugruntowaną pozycję. Regularnie przyciąga najważniejsze postacie krajowych i zagranicznych samorządów, władz centralnych oraz biznesu. W poprzednim, V EKS udział wzięło około 2300 uczestników z niemal 40 krajów, w tym ponad 100 dziennikarzy. Do 2019 r. kongres odbywał się w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy samorządowców z całej Europy gościć będą mazurskie Mikołajki. Głównym partnerem wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Hasłem przewodnim tegorocznego kongresu będzie ” Europa po pandemii: Jak odbudować lokalną gospodarkę?”. Wśród najważniejszych tematów, które będą omawiane podczas paneli znajdą się : finansowanie rozwoju regionów, smart-rozwiązania, współpraca transgraniczna oraz tworzenie sprzyjających warunków dla inwestycji. Program merytoryczny konferencji obejmuje ponad sto wydarzeń, które zostały podzielone na ścieżki tematyczne, takie jak m.in. Biznes i Zarządzanie, Innowacje, Społeczeństwo, Współpraca Międzyregionalna czy Zrównoważony Rozwój.

W ramach projektu Małopolska Innovation Rocket w kongresie weźmie udział 12 małopolskich firm (zaplanowano ich prezentacje).

VI Europejski Kongres Samorządów odbędzie się:

  • 6-7 grudnia 2021 roku
  • Hotel Gołębiewski, Mrągowska 34, Mikołajki

Więcej informacji: Europejski Kongres Samorządów – Forum Ekonomiczne (forum-ekonomiczne.pl)

Skip to content