Home Aktualności Dolnośląskie Innovation Rocket na Gitex Dubai 2022. Podsumowanie

Dolnośląskie Innovation Rocket na Gitex Dubai 2022. Podsumowanie

Dolnośląskie Innovation Rocket

W dniach 10-14 października przedstawiciele sześciu dolnośląskich firm uczestniczących w projekcie Dolnośląskie Innovation Rocket brało udział w odbywajacych się w Dubaju targach Gitex Dubai 2022. W dedykowanej startupom części North Star przedstawiciele firm spotykali inwestorów, akceleratory i byli odwiedzani przez przedstawicieli rządowych. Targi odwiedzili najważniejsi przedstawiciele świata polityki ZEA, a swoją ofertę firmy biorące udział w projekcie DIR promowały razem z przedstawicielami najprężniej rozwijających się startupów europejskich i światowych.

Udziałowi firm z projektu Dolnośląskie Innovation Rocket w targach Gitex Global w Dubaju towarzyszyła dwudniowa misja gospodarcza w zakresie procesu internacjonalizacji na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W trakcie misji uczestnicy projektu odbywali spotkania z przedstawicielami instytucji wspierających przedsiębiorców, poznali doświadczenia polskich firm już działających na miejscu czy wzięli udział w networkingu z lokalnymi firmami, startupami oraz inwestorami. 

W ramach misji odbyły się spotkania z ekspertami: z attaché ds. polityczno-ekonomicznych oraz ekspertem ds. ekonomicznych, prasowych i dyplomacji publicznej i kulturalnej Ambasady Polskiej w ZEA, którzy rozmawiali z przedstawicielami firm na temat ich działalności, oczekiwań i obaw związanych z implementacją biznesu na rynek Emiratów oraz omawiali specyfikę kraju oraz relacji biznesowych; spotkanie z organizatorami corocznej konferencji AIM – Annual Investment Meeting, wiodącej platformy inwestycyjnej na Bliskim Wschodzie, która skupia globalnych inwestorów, inwestorów venture capital, instytucje prywatne i finansowe, ekspertów ekonomicznych i rządy z całego świata, którzy przedstawili jej ofertę.

Przedstawiciele firm wzięli również udział w wydarzeniu organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w Dubai Internet City, w ramach której wysłuchali prelekcji oraz odbyli networking z zaproszonymi gośćmi, w tym inwestorami, z Polski i zagranicy. W spotkaniu wziął udział, m.in. podsekretarz stanu ds. Cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Lewandowski, Jakub Sławek – Ambasador RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Krzysztof Drynda – Prezes PAIH. W ramach spotkania uczestnicy projektu spotkali się z koordynatorami inkubatora innowacji in5 Dubai i odwiedzili jego biura. Dodatkowo firmy mogły posłuchać informacji od przedstawicielki polskiej firmy, ABR Trading działającej od wielu lat na rynkach bliskowschodnich z siedzibą w Dubaju, która opowiadała o swoich doświadczeniach i przekazała cenne wskazówki. 

Poznaj firmy z projektu DIR:

http://www.transdan.com/

https://zonifero.com/pl/

https://meetingapplication.com/

https://planetheroes.pl/home

Skip to content