Home Forum Innowacji 2020

Forum Innowacji 2020

8-10.09.2020, Hotel Gołębiewski w Karpaczu

999

dni dyskusji i spotkań

999

projektów w ramach konferencji

999

międzynarodowych panelistów

999

UCZESTNIKÓW Z RÓŻNYCH KRAJÓW

Forum Innowacji co roku skupia wokół siebie pasjonatów innowacji i nowych technologii – przedstawicieli dużego, średniego i małego biznesu, reprezentantów administracji publicznej najwyższego szczebla, a także ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

Co roku podczas Forum Innowacji przedstawiciele wszystkich wymienionych wyżej sektorów dyskutują na tematy związane ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym, nowymi technologiami w finansach i medycynie, nowoczesnymi narzędziami i sposobami zarządzania.

Jeszcze na początku 2020 r. zostały rozpoczęte przygotowania do Forum Innowacji 2020 w Tarnowie. Wyjątkowość tej edycji miało podkreślić przeniesienie miejsca odbywania się wydarzenia z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie do nowego, nowoczesnego budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie.

Nowe miejsce odbywania się konferencji miało zapewnić lepsze warunki odbywania się konkursów: Innovation Award (nowa odsłona konkursu Startup Award, który od 2020 r. miał być kierowany do innowacyjnych MŚP planujących internacjonalizację – w 2019 r. odbyła się jego 5. edycja), 5. edycji Robot Show oraz 2. edycji hackathonu .

8-10.09.2020, Hotel Gołębiewski w Karpaczu

Założenia

Przygotowany został również program kolejnego Forum Innowacji. Debaty miały dotyczyć następujących tematów:

  • Jak Polska może stać się liderem innowacji w regionie CEE?
  • Finansowanie innowacyjnych firm – na co mogą liczyć przedsiębiorcy?
  • Przedsiębiorstwo przyszłości, czyli nowe technologie w biznesie i zarządzaniu
  • E-commerce – sposób na internacjonalizację polskich biznesów
  • Transformacja cyfrowa – przedsiębiorstwa w dobie digital disruption
  • Blockchain – praktyczne zastosowanie technologii
  • Social innovation – innowacje tworzone przez ludzi dla ludzi
  • Design Thinking w praktyce – jak kreatywnie rozwinąć biznes

Program

Kontynuowana i rozbudowywania miała być sekcja warsztatów dla innowacyjnych firm, które miały dotyczyć następujących tematów:
Rozwiń biznes metodą Design Thinking
Prawo dla młodych biznesów
Jak pozyskać inwestora?
Środki publiczne dla innowacyjnych przedsiębiorstw
Skuteczna sprzedaż w innowacyjnym przedsiębiorstwie
Marketing dla innowacyjnych MŚP
Ekspansja zagraniczna – jak robić to z głową?
Cyberbezpieczeństwo w biznesie

Niestety w związku z pandemią COVID-19 Forum Innowacji 2020 w Tarnowie musiało zostać odwołane. Taka sytuacja stworzyła jednak nowe możliwości, dzięki którym wydarzenie odbyło się podczas Forum Ekonomicznego 2020 w Karpaczu w dniach 8-10.09.2020 r. Zorganizowanie Forum Innowacji w ramach Forum Ekonomicznego było naturalnym wyborem z związku z faktem, że ścieżka tematyczna o tej nazwie była organizowana podczas największej konferencji Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich już we wcześniejszych latach, między innymi podczas Forum Ekonomicznego 2018, Forum Ekonomicznego 2017, Forum Ekonomicznego 2016, Forum Ekonomicznego 2015, Forum Ekonomicznego 2014, Forum Ekonomicznego 2013, Forum Ekonomicznego 2012 oraz Forum Ekonomicznego 2011.

Głównym Partnerem Forum Innowacji 2020 był Województwo Małopolskie. Partnerem wydarzenia było również Ministerstwo Rozwoju. W ramach Forum Innowacji odbyła się również pierwsza część projektu Creative Design Accelerator, który był finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach programu Forum Innowacji odbyły się panele dyskusyjne dotyczące rozwoju nowych technologii, nowych form nauczania, innowacji w sektorze finansowym, czy też 5G. Uczestnicy Forum Innowacji mogli również wysłuchać 3 paneli dyskusyjnych dotyczących przemysłu kreatywnego w ramach projektu Creative Design Accelerator:
Gaming made in Poland
Polska moda, polski design
Design z polskim i eksportowym DNA.

Podczas Forum Innowacji 2020 wyjątkowo nie zostały przyznane żadne nagrody dla innowacyjnych firm.

Goście

Skip to content