Home Aktualności Firma Ideo Bricks (Hakuna Matata Mateusz Kustra) na Slush 2021 w Helsinkach!

Firma Ideo Bricks (Hakuna Matata Mateusz Kustra) na Slush 2021 w Helsinkach!

Małopolska Innovation Rocket

Poznajcie firmę Ideo Bricks (Hakuna Matata Mateusz Kustra) – uczestnika Slush 2021 w Helsinkach!

Opis działalności

Jestem profesjonalnym budowniczym z klocków. Specjalizuję się w budowie makiet architektonicznych magazynów, fabryk oraz budynków – np. domów, zabytków i krajobrazów oraz także prezentów np. przedmiotów samochodów i scenek, które przyciągają oko nie tylko najmłodszych. Buduje makiety dla takich firm jak Panattoni, Ekipa Friza, Whirlpool, Bremer, Amazon, Pesa, Coty, Quequality, wystaw Historyland, Kazimierskie Muzeum Klocków oraz prywatnych kolekcjonerów np. prezenty dla Davida Beckhama oraz Roberta Lewandowskiego. Budowałem z najsławniejszymi Youtuberami – Ekipą Friza ich Dom oraz wystąpiłem razem z nimi na livie oraz w jednym z odcinków. Od czerwca prowadzę też autorskie zajęcia w Hotelu Arłamów, a we wrześniu z dużym prawdopodobieństwem wystąpię w programie Lego Masters 2.

Usługi oferowane przez firmę

Moją przygodę z klockami zacząłem już bardzo dawno temu kiedy rodzice kupili mój pierwszy zestaw. Dziś (od 5lat) zajmuje się tym profesjonalnie i docieram do coraz większej grupy klientów w Polsce. Buduje w różnych skalach. W skali odpowiedniej do minifigurek, mniejszej skali średniej oraz skali architektonicznej takiej jak makiety architektoniczne. Buduję także formy przestrzenne – rzeźby oraz obrazy z klocków Lego.

Przesłanki dynamicznego rozwoju firmy na rynku rodzimym i zagranicznym

Buduje w kraju oraz poza granicami ostanie moje makiety poleciały do Miami, Nowego Jorku kilka sztuk do Niemiec i Anglii i wielu innych krajów Europy. W Polsce jestem bardzo dobrze znamy wśród fanów klocków dlatego na tym etapie bardzo zależy mi na dalszym rozwoju firmy i oferowaniu moich produktów w całej Europie a przede wszystkim na rynku Niemieckim. W roku pandemii mój biznes bardzo się rozrósł zatrudniłem nowe osoby i zacząłem być rozpoznawany. Dlatego bardzo chciałbym oferować moje makiety jeszcze częściej do innych krajów Europy.

Docelowe rynki zagraniczne, na które firma planuje internacjonalizację

Głównie: Niemcy oraz następnie, Holandia, Francja Hiszpania, Anglia oraz USA. Związane jest to głownie z ilością fanów klocków jest w poszczególnych krajach i oraz na wysokim kapitałem nabywczym.

Skip to content