Home Aktualności Firmy z Dolnego Śląska na VI Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach

Firmy z Dolnego Śląska na VI Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach

Dolnośląskie Innovation Rocket

W dniach 6 i 7 grudnia 2021 w Mikołajkach odbył się VI Europejski Kongres Samorządów, w którym udział wzięli przedstawiciele dolnośląskich małych i średnich przedsiębiorstw, uczestnicy projektu Dolnośląskie Innovation Rocket w ramach Economic Acclerator.

W trakcie dwóch dni Kongresu uczestnicy projektu mogli spotkać się z przedstawicielami polskich i zagranicznych władz lokalnych i przedsiębiorcami, realizowali prezentacje swoich firm oraz brali czynny udział w panelach dyskusyjnych.

7 grudnia z kolei w strefie Economic Accelerator odbyło się śniadanie biznesowe dla inwestorów oraz osób i instytucji zainteresowanych współpracą biznesową z przedsiębiorcami z Dolnego Śląska uczestniczącymi w projekcie Dolnośląskie Innovation Rocket. W spotkaniu udział wzięli, m.in. Jerzy Bochyński, Prezes Fundacji Instytut Wschodni, który witając gości, położył nacisk na znaczenie takich spotkań dla wymiany doświadczeń i pomysłów. Obecny spotkaniu Pan Marcin Białkowski, Wiceprzewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, zachęcał do zapoznania się z ofertą Izby, w której zrzeszone już jest ponad 400 przedsiębiorstw. Podczas powitania głos zabrał również Silvio Moritz, Dyrektor Generalny ICU Investor Center Uckermark GmbH, które to od wielu lat współpracuje z polskimi firmami.

Skip to content