Home Aktualności Firmy z projektu Małopolska Innovation Rocket na VivaTechnology w Paryżu

Firmy z projektu Małopolska Innovation Rocket na VivaTechnology w Paryżu

Małopolska Innovation Rocket

W wydarzeniu VivaTechnology, które odbędzie się w dniach 15-18.06.2022 w Paryżu, będą uczestniczyć trzy firmy z programu Economic Accelerator w ramach projektu Małopolska Innovation Rocket: Shape.Care, Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski, TATRAN FRP.

Wydarzenie VivaTechnology to największe wydarzenie startupowo-technologiczne w Europie. Szósta edycja odbędzie się w Expo Porte de Versailles oraz online. Począwszy od świetnych speakerów, po wystawy i laboratoria, VivaTech jest świętem innowacji dla wszystkich, którzy wierzą w moc technologii do przekształcania biznesu i społeczeństwa.

Każdego roku, przez cztery dni, VivaTech gromadzi w Paryżu i Internecie największych liderów biznesu, startupy, inwestorów, naukowców i innowatorów, aby zapoczątkować pozytywne zmiany w biznesie i społeczeństwie.

Pierwsze trzy dni były dedykowane profesjonalistom, natomiast czwartego dnia VivaTech otworzył swoje drzwi dla szerokiej publiczności.

Poniżej przedstawiamy profile poszczególnych firm biorących udział w wydarzeniu.

Shape.Care

Shape.Care to pierwszy kompleksowy system monitorujący treningi personalne wśród amatorów oraz profesjonalistów. Podczas treningu często napotykamy na problemy z brakiem specjalistycznej wiedzy dotyczącej wykonywania danego ćwiczenia co przekłada się na problemy z efektywnością i poprawnością wykonywanego treningu. Nasz system w wykorzystaniem autorskich rękawiczek treningowych wyposażonych w sensory pomiarowe dokonuje niezbędnych pomiarów i analizuje każdy ruch podczas treningu. Dołączona aplikacja mobilna prezentuje wyniki oraz porady dotyczące techniki, poprawności i postępu podczas ćwiczeń.

Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski

SECURO.EU – dział B+R firmy Radio-Telecom z 20 letnią tradycją w dziedzinie informatyki, elektroniki oraz radiokomunikacji . Najnowszym jego opracowaniem jest innowacyjny system transmisji danych i wideo dla Bezzałogowych Statków Latających (BSL) „SECURO UAVline”. Rozwiązanie to zaspokaja potrzeby bezpiecznej wielkoobszarowej szyfrowanej łączności bezprzewodowej do zastosowań w lotnictwie BSL. To przełomowe rozwiązanie umożliwia  bezpieczne hybrydowe sterowanie dronem na dowolną odległość oraz dystrybucję niezakłóconego sygnału wideo z drona  w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników.

TATRAN FRP

TATRAN FRP wprowadza na rynek światowy oraz europejski materiały kompozytowe do zbrojenia betonu takie jak pręty kompozytowe, siatki kompozytowe, ściągi kompozytowe z włókna szklanego oraz włókna bazaltowego, które są pięciokrotnie lżejsze od stali, oszczędniejsze, nie podlegają rozkładowi, nie tracą swoich właściwości przy niskich temperaturach, mają niską przewodność cieplną, są długowieczne, ekologiczne i przez niską wagę wygodne ze względów logistycznych. Zbrojenie niemetaliczne jest całkowicie odporne na korozję i nie wywołuje niszczenia betonu przez co otulinę wokół pręta zbrojeniowego można w niektórych przypadkach zmniejszyć nawet o 30% co może stanowi znaczną oszczędność projektów.

Skip to content