Home Aktualności „Internacjonalizacja innowacyjnych przedsiębiorstw – od strategii do realizacji” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

„Internacjonalizacja innowacyjnych przedsiębiorstw – od strategii do realizacji” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

Economic Accelerator Małopolska Innovation Rocket

Podczas drugiego dnia VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach odbył się panel dyskusyjny „Internacjonalizacja innowacyjnych przedsiębiorstw – od strategii do realizacji„.

W związku z faktem, że Polska często jest dość dużym rynkiem zbytu dla rodzimych przedsiębiorców, wielu z nich zapomina o tym, jak dużo korzyści, nie tylko finansowych, może mieć internacjonalizacja firmy. Szczególnie obiecująco kreśli się ten temat w zakresie innowacyjnych przedsiębiorstw, na których usługi i produkty jest duży popyt za granicą. Jak tworzyć strategię internacjonalizacji dla innowacyjnych przedsiębiorstw? Jak wdrożyć taką strategię w firmie i ją z sukcesami realizować?

Moderator:

Paulina Hennig-Kloska – POSŁANKA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Ekonomistka i politolożka z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu biznesem. Pracuje w Komisji Finansów Publicznych i w Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Pojezierzy Wielkopolskich, który został powołany z jej inicjatywy.


Paneliści:

Grzegorz Słomkowski – CZŁONEK ZARZĄDU POLSKA AGENCJA INWESTYCJI I HANDLU
Od 2019 roku Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Odpowiedzialny za inwestycje BIZ i działalność operacyjną Agencji. Grzegorz Słomkowski posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie z zakresu zarządzania finansami i zarządzania ogólnego.

Ewa Kicińska-Dabska – DORADCA RYNKOWY ENTERPRISE IRELAND
Konsultant ds. internacjonalizacji przedsiębiorstw. Od ponad 25 lat tworzy strategie wejścia na rynek i prowadzi poszukiwania zagranicznych partnerów biznesowych – obecnie pracuje w agencji rządowej Enterprise Ireland. Była odpowiedzialna za stworzenie modelu usług doradczych „Projektowanie kanałów sprzedaży”.

Dominik Wagner – PARTNER TIGGES RECHTSANWÄLTE
Certyfikowany specjalista w zakresie prawa handlowego, korporacyjnego i międzynarodowego prawa gospodarczego. Od 15 lat doradza klientom niemieckim, polskim i międzynarodowym w różnych kwestiach związanych z prawem gospodarczym. Obszary zainteresowania: Polsko-niemieckie transakcje gospodarcze.

Piotr Hołubowicz – PREZES SEEDIA CITY
W 2015 roku stworzył pierwszy prototyp ławki solarnej, która została się pierwszym produktem założonej w 2016 roku w SEEDiA Sp z o.o, która jest liderem w kraju i jedną z wiodących spółek na Świecie w dostarczaniu produktów małej inteligentnej architektury dla zastosowań Smart City.

Zola Dorjkhand – PARTNER ZARZĄDZAJĄCY DISTINCT CAPITAL
Założyciel i partner zarządzający firmy doradczej z siedzibą w Londynie. Odpowiada za obsługę inwestorów w regionach APEC, MENA i NA, zajmując się transakcjami z zakresu nieruchomości, private equity i infrastruktury dla międzynarodowych klientów.

Skip to content