Economic Accelerator

strzałka

Jednorożec nad Wisłą – czy Polska jest gotowa na duże innowacje?

W świecie startupów przez słowo „jednorożec” (unicorn) rozumie się najczęściej spółkę, która osiągnęła wartość miliarda dolarów. Szacuje się, że na świecie jedynie niewiele ponad 300 firm można określić mianem jednorożca.

04/09/2019 autor: economic

Panel „Jednorożec nad Wisłą – czy Polska jest gotowa na duże innowacje?” odbył się podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju w ramach Startup Session Elite.

 

W świecie startupów przez słowo „jednorożec” (unicorn) rozumie się najczęściej spółkę, która osiągnęła wartość miliarda dolarów. Szacuje się, że na świecie jedynie niewiele ponad 300 firm można określić mianem jednorożca, a wśród nich są m.in.: Bytedance – właściciel aplikacji TikTok, Uber, Wework, czy Airbnb. W 2019 r. CEOWORLD Magazine ogłosił ranking krajów najbardziej przyjaznych startupom, w którym Polska uplasowała się na 7. miejscu. Trzeba jednak się zgodzić, że daleko nam jeszcze do takich zagłębi innowacji jak Dolina Krzemowa w USA, czy Shenzhen w Chinach. Jak biznes, państwo, akademia, ale i Fundusze Europejskie mogą pomóc w tworzeniu zagłębia innowacji w Polsce? Jakie są czynniki sukcesu, które mogą wpłynąć na powstanie jednorożców w naszym kraju?

 

Paneliści:

Wiktor Schmidt – Współzałożyciel i Członek Zarządu – Netguru S.A.

Karol Sadaj – Country Manager Polska – Revolut

Marcin Dąbrowski – Prezes Zarządu, Założyciel – Surge Cloud sp. z o.o.

Marcin Petrykowski – Dyrektor Zarządzający – S&P Global Ratings Europe

Jacek Figuła – Dyrektor Sprzedaży – Billon

 

Skip to content