Home Aktualności Relacja z panelu „On the Way to Scale Up” podczas Digital Summit w Walencji

Relacja z panelu „On the Way to Scale Up” podczas Digital Summit w Walencji

Małopolska Startup Rocket

Panel “3, 2, 1… On the Way to Scale Up! Chapter 1”

Podczas Digital Summit (16-17.12.2021 r.) w Walencji, które odbywało się w Oceanarium słynnego Miasteczka Sztuki i Nauki, miał miejsce panel dyskusyjny  “3, 2, 1… On the Way to Scale Up! Chapter 1”, w którym wzięli udział następujący rozmówcy:

  • Clara Fernández, CoFounder, Rosita Longevity
  • Francisco Benedito, CEO, Climate Trade
  • Javier Polo, CEO, Councilbox

Całość dyskusji poprowadził moderator: Hernán Bastiani, Head of Business Development, Wayra.

Podczas dyskusji moderator wskazał na kilka głównych kwestii, które należy brać pod uwagę, gdy myślimy o skalowaniu biznesu, a paneliści omawiali dane kwestie i wskazywali, na co ich zadaniem warto jeszcze zwrócić uwagę.

Ewaluacja i plan – paneliści zwrócili uwagę na fakt, że bardzo ważne jest przyjrzenie się swojej firmie. Trzeba realnie ocenić, czy firma jest w obecnym momencie gotowa na skalowanie. Jeśli występują w niej jakieś podstawowe problemy i bariery proceduralne, wówczas będziemy skalować również właśnie te problemy i bariery.

Znalezienie finansowania – skalowanie biznesu wiąże się z wydatkowaniem, często dość intensywnym, pieniędzy. Jeśli plan rozwoju firmy wymaga zatrudnienia personelu, wdrażania nowych technologii itd., wówczas niezbędne jest pozyskanie zewnętrznego finansowania.

Upewnienie się, że mamy trakcję sprzedaży. Paneliści zgodnie podkreślili, że biznes po to się zakłada, aby czerpać z niego korzyści finansowe, a to jest tylko możliwe wtedy, gdy mamy sprzedaż. Trzeba więc się upewnić, że mamy kontrolę, co się dzieje z naszym procesem sprzedaży oraz czy jest jej wystarczająca ilość.

Digital Summit to jedna z największych konferencji startupowych w Hiszpanii i główna, która odbywa się w Walencji. Wydarzenie skupione jest na internacjonalizacji startupów.

Economic Accelerator był partnerem wydarzenia Digital Summit 2021 w zwiazku z realizacją projektu Małopolska Startup Rocket.

Skip to content