Home Aktualności Relacja z panelu „eSports & Corporations: a New Love Story?” podczas Digital Summit w Walencji

Relacja z panelu „eSports & Corporations: a New Love Story?” podczas Digital Summit w Walencji

Małopolska Startup Rocket

Panel “eSports & Corporations: a New Love Story?”

Podczas Digital Summit (16-17.12.2021 r.) w Walencji, które odbywało się w Oceanarium słynnego Miasteczka Sztuki i Nauki, miał miejsce panel dyskusyjny  “eSports & Corporations: a New Love Story?”, w którym wzięli udział następujący rozmówcy:

  • Johnny Kutnowski, Director of Product Management, Blinkfire Analytics
  • Franco Segarra, Innovation Director, Valencia CF

Całość dyskusji poprowadził moderator: Arturo Castelló, CEO, Encom.

Całość rozmowy rozpoczęła się od przedstawienia rozmówców i ich firm, w których pracują.

Blinkfire Analytics, którą przedstawił Johnny, to platforma dotycząca danych sponsoringowych, która wykorzystuje wizję komputerową do dokładnego pomiaru wartości wzmianek w mediach w czasie rzeczywistym, dzięki czemu właściciele praw i marki mogą lepiej angażować fanów i sponsorów.

Z kolei Franco jest Innovation Director, Valencia CF, co jak sam wskazał, jest dość niestandardowym stanowiskiem, bo niewiele klubów piłkarskich posiada takie pozycje, ale to tylko pokazuje, jak bardzo Walencja stawia na innowacyjne rozwiązania. Obecnie klub współpracuje z ponad 20 startupami.

Podczas rozmowy rozmówcy zgodzili się co do tego, że na coraz większa skalę potrzebna jest współpraca pomiędzy innowacyjnymi biznesami e-sportowymi, a korporacjami, czy chociażby właśnie klubami sportowymi. Dzięki temu tak tradycyjne branże, jak chociażby sport i samo uprawienia sportu może być innowacyjne i korzystać z najnowszych rozwiązań, które oferuje świat technologii.

Rozmówcy zgodzili się co do tego, że nie tylko świat nauki i przemysłu powinien wprowadzać innowacje do swoich operacji, ale właśnie także świat sportu, kultury i rozrywki. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli jeszcze bardziej skorzystać z doświadczeń, które kryją się właśnie ze tymi dziedzinami.

Bardzo ważne jest w tym kontekście również współpraca z uczelniami, studentami, młodymi ludźmi, którzy często z zasady są zainteresowani sportem, a dodatkowo mają tę przewagę, że szybko adaptują nowe technologie w życie. Dzięki temu właśnie mogą szybko generować pomysły na nowe rozwiązania technologiczne w zakresie sportu i e-sportu.

Digital Summit to jedna z największych konferencji startupowych w Hiszpanii i główna, która odbywa się w Walencji. Wydarzenie skupione jest na internacjonalizacji startupów.

Economic Accelerator był partnerem wydarzenia Digital Summit 2021 w zwiazku z realizacją projektu Małopolska Startup Rocket.

Skip to content