Economic Accelerator

strzałka

Panel "Accelerate Your Research: The Most Relevant Emerging Business Opportunities in Asia" na South Summit

Panel "Accelerate Your Research: The Most Relevant Emerging Business Opportunities in Asia" na South Summit

06/10/2021 autor: economic

Podczas South Summit drugiego dnia konferencji odbył się panel „Panel „Accelerate Your Research: The Most Relevant Emerging Business Opportunities in Asia”, w ramach którego paneliści rozmawiali o tym, jak odpowiednie zabadanie rynku azjatyckiego może wpłynąć pozytywnie na wprowadzeni swoich operacji biznesowych na tym kontynencie.

 

W dyskusji wzięli udział:

  • Carlos Marquerie, Prodziekan ds. relacji korporacyjnych i innowacji, Uniwersytet IE
  • Eddie Cheung, Specjalny Przedstawiciel ds. Gospodarczych i Handlowych Hongkongu przy Unii Europejskiej, Biuro Gospodarczo-Handlowe Hongkongu

Cheung dołączył do rządu Hongkongu w 1993 r. Przed objęciem stanowiska Specjalnego Przedstawiciela ds. Gospodarczych i Handlowych Hongkongu przy Unii Europejskiej w sierpniu 2019 r. był zastępcą sekretarza ds. usług finansowych i skarbu odpowiedzialnym za polityki związane z regulacja i rozwój branży ubezpieczeniowej oraz systemu Mandatory Provident Fund w Hongkongu.

 

Pan Cheung pracował w różnych biurach politycznych i departamentach rządowych obejmujących szeroki zakres dziedzin, w tym administrację okręgową, przegląd systemu zabezpieczenia społecznego, sprawy bankowe i monetarne, informatykę w edukacji, konwergencję cyfrową i nadawanie cyfrowe oraz stosunki handlowe i gospodarcze między Hongkongiem Kong i Kanadą.

  • Oscar Ramos, Partner SOSV, Dyrektor Zarządzający ChinaAccelerator

Oscar Ramos, Partner i Dyrektor Zarządzający Chinaccelerator, to „pełnowymiarowy innowator” z doświadczeniem w zakresie od twardych technologii i projektowania produktów po strategię korporacyjną i kapitał wysokiego ryzyka.

Po uzyskaniu tytułu magistra inżyniera w dziedzinie telekomunikacji rozpoczął pracę w firmie Ericsson jako inżynier ds. badań i rozwoju, a następnie dołączył do Centrum Badawczego Telefonica, zajmując się zagadnieniami z zakresu zaawansowanych technologii, takich jak protokoły sieci komórkowych, cyberbezpieczeństwo, RF i technologia medialna. Następnie przeszedł do świata HealthTech i startupów. Jego zamiłowanie do innowacji skłoniło go również do przeprowadzki do Chin na początku 2008 r. i porzucenia programu studiów doktoranckich w dziedzinie biomedycyny, aby rozpocząć swoje pierwsze przedsięwzięcie. Od tego czasu zajmuje się różnymi obszarami innowacji jako przedsiębiorca, inwestor oraz doradca startupów i międzynarodowych korporacji.

  • Heriberto Saldivar, Dyrektor Zarządzający, Akcelerator Brinc

Od inżyniera produkcji w Ameryce Łacińskiej, przez naukowca zajmującego się rakietami i wynalazcę w Azji, po inwestora na całym świecie…
Ta szalona jazda dała Heriberto wspaniałe doświadczenie w wielu dziedzinach, takich jak rozwój produktu, produkcja i rozwój biznesu. Teraz pomaga start-upom od pierwszych koncepcji, poprzez badania, finansowanie, projektowanie i produkcję, aż po sprzedaż.
Jako Dyrektor Zarządzający Brinc Accelerator odpowiada za globalne operacje i strategie Brinc oraz proces technicznego due diligence jego inwestycji.
Od inżyniera produkcji w Ameryce Łacińskiej, przez naukowców zajmujących się rakietami i wynalazcę w Azji, po inwestorów na całym świecie.

 

Skip to content