Economic Accelerator

strzałka

Panel "How AI Impacts People's Lives" na South Summit

Panel "How AI Impacts People's Lives" na South Summit

05/10/2021 autor: economic

Podczas South Summit odbył się panel dyskusyjny „How AI Impacts People’s Lives”, w ramach którego paneliści rozmawiali o tym, jak sztuczna inteligencja może wpływać w przyszłości i jak już obecnie wpływa na ludzkie życie. Jak postęp technologiczny wpływa na codzienne życie ludzi, ich zachowania oraz nawyki.

 

W panelu dyskusyjnym wzięli udział:

  • Ruth Falquina, Co-founder, Estado Latente, Spain AI, AI Gang

Ruth jest ciekawskim, pełnym pasji i przedsiębiorczym profesjonalistą z ponad 18-letnim doświadczeniem w zakresie innowacji, kreatywności, marketingu i transformacji cyfrowej. Współpracowała przy budowie marek na wielu rynkach (Azja, Europa, LATAM, USA). W 2013 roku Ruth została współzałożycielką i dyrektorem generalnym agencji kreatywnej Techno Estado Latente. Wraz ze swoim partnerem, inżynierem przemysłowym i kreatywnym Angelem Alonso, Ruth pracowała w ponad 15 krajach dla klientów na całym świecie, dla takich firm jak Netflix USA, Lego, KFC, Panama Tourism Authority, Samsung LATAM, Toyota LATAM, Cable & Wireless, Grupo Garnier LATAM, Boehringuer, Amgen, Copa Airlines, Panamska Telewizja Narodowa, Baskijskie Centrum Kulinarne i Zambon. Obecnie Ruth kończy doktorat poświęcony wpływowi sztucznej inteligencji na branding. Założyła Cadiz AI, część hiszpańskiej AI, organizacji non-profit, której celem jest demokratyzacja AI i wywarcie większego wpływu na społeczeństwo. Ponadto Ruth jest współzałożycielką ¨The AI ​​Gang¨, kolektywnego i artystycznego projektu, w którym współtworzy krypto-art, sztukę plastyczną i sztukę wideo ze sztuczną inteligencją AIko wyszkoloną przez Ruth.

 

  • Elena Gonzalez Blanco General Manager of Europe Speaker CoverWallet

General Manager of Europe w CoverWallet, startupie insurtech przejętym przez Aon w styczniu 2020 roku, Elena González-Blanco jest ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji i innowacji cyfrowych, ze szczególnym uwzględnieniem technologii językowych i interdyscyplinarnych projektów międzynarodowych. Była szefem działu rozwoju produktów sztucznej inteligencji w Minsait by Indra, a także jest uznanym międzynarodowym badaczem jako główny badacz projektu doskonałości POSTDATA Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych H2020 (1 mln €+). Intra-przedsiębiorca w ramach hiszpańskiej uczelni, była dyrektorem i założycielem LINHD (Digital Innovation Lab i dostawca rozwiązań IT). Komitet Wykonawczy/Rada Doradcza Członek kluczowych europejskich cyfrowych infrastruktur badawczych i stowarzyszeń międzynarodowych (Przewodniczący Hiszpańskiego Stowarzyszenia Humanistyki Cyfrowej, Członek Komitetu Wykonawczego Europejskiego Sojuszu Humanistyki Cyfrowej, Sekretarz Międzynarodowej Organizacji Sojuszu na rzecz Humanistyki Cyfrowej oraz członek Rady Doradczej Clarin ERIC EU Research Infrastructure). Doktor filologii hiszpańskiej i nagrodzony 1. krajową nagrodą magisterską z filologii hiszpańskiej i klasyki rozwinął działalność badawczą i dydaktyczną na Uniwersytecie Harvarda, King’s College, UNAM, Bonn i UNED. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym sztucznej inteligencji stosowanej w biznesie w IE. Biegle posługuje się językiem angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. Uznana za jedną z Top100 Liderek w Hiszpanii (2016, 2017, 2018) www.lastop100.com i nagrodzona Nagrodą Juliána Maríasa 2017 dla naukowców poniżej 40 roku życia. Zajęła pierwsze i trzecie miejsce w rankingu Choiseul „100 liderów gospodarczych na rzecz przyszłości Hiszpanii” (2018, 2019) oraz jedną z #40under40 w kategorii Ubezpieczenia w Hiszpanii 2020.

Skip to content