Economic Accelerator

strzałka

Panel: "Pan-European Investing: Cross-border Deal Sourcing & Scouting" na South Summit

Panel: "Pan-European Investing: Cross-border Deal Sourcing & Scouting" na South Summit

06/10/2021 autor: economic

W panelu dyskusyjnym wystąpiły następujące osoby:

Mark Kavelaars – Managing Partner – Swanlaab Venture Factory

Mark założył Swanlaab VC w 2016 roku. Przez 7 lat pracował w dziale Technologii i Innowacji HP w Hiszpanii oraz w jej europejskiej centrali. Wcześniej przez 6 lat pracował w Private Banking i Asset Management w HypoVereinsbank (spółka zależna UniCredit).

Od 2005 roku zarządza IVC (firmą doradztwa biznesowego), w której jest większościowym udziałowcem. Po zebraniu grupy liderów hiszpańskiej technologii i negocjacjach z grupą Giza w Izraelu, Mark założył Swanlaab Venture Factory, pierwszą hiszpańsko-izraelską firmę VC.

 

Aleksandra Baka – Założycielka – Economic Accelerator

Aleksandra w 2017 r. założyła autorski program Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw. Od czasu stworzenia programu w projektach akceleratora wzięło udział ponad 300 firm, a obecnie w 5 projektach, które są organizowane w ramach programu bierze udział ponad 80 firm.

Maximilian Mayer – Principal & Head of European Office – Activant Capital

Maximilian kieruje europejskim biurem Activant Capital, inwestora kapitałowego zajmującego się rozwojem, skupiającego się na infrastrukturze handlowej, logistyce, fintech i Healthtech. Od maja 2021 roku jest częścią starszego zespołu inwestycyjnego Activant Capital i komitetu inwestycyjnego. Dzięki bogatemu doświadczeniu w zakresie przedsiębiorczości, technologii i finansów, w tym jako inwestor w Global Founders Capital, założyciel startupu Pay & Collect Redi (exited) oraz jako Portfolio Manager w Commerzbanku, odpowiada za europejską działalność inwestycyjną amerykańskiej firmy. Max reprezentuje obecnie Activant jako członek zarządu w Gr4vy (organizacja płatności dla e-commerce) i Workmotion (zdalna lista płac i zgodny EoR w ponad 160 krajach).

 

Nina Rinke – Investment Team – Earlybird Venture Capital

 

Podczas panelu dyskusyjnego rozmówcy zgodzili się co do tego, że bardzo ważne jest wspieranie międzynarodowego systemu inwestycji w startupy i młode, innowacyjne firmy. Ważną kwestią w tej sprawie jest fakt, że rynek VC to rynek mocno relacyjny. Fundusze VC często inwestują na podstawie tego, jaki mają network i kto w nim jest. Warto więc uczestniczyć w tego typu wydarzeniach jak South Summit, czy inne konferencje, które są organizowane w Europie, jak i na całym świecie, które poruszają tematy związane z innowacjami, a podczas których można poznać swojego potencjalnego inwestora.

Skip to content