Home Aktualności Podsumowanie wyjazdu na VivaTechnolgy w Paryżu

Podsumowanie wyjazdu na VivaTechnolgy w Paryżu

Economic Accelerator Małopolska Innovation Rocket

W wydarzeniu VivaTechnolgy, które odbyło się w dniach 15-18.06.2022 w Paryżu, uczestniczyły trzy firmy z programu Economic Accelerator w ramach projektu Małopolska Innovation Rocket: Shape.Care, Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski, TATRAN FRP.

Wydarzenie VivaTechnology było największym wydarzeniem startupowo-technologicznym w Europie. Szósta edycja odbyła się w Expo Porte de Versailles oraz online. Począwszy od świetnych speakerów, po wystawy i laboratoria, VivaTech była świętem innowacji dla wszystkich, którzy wierzą w moc technologii do przekształcania biznesu i społeczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z wydarzeń, które miały miejsce podczas VivaTechnolgy w Paryżu, a które są dostępne na naszej stronie:https://www.economicaccelerator.pl/category/malopolska-innowation-rocket/

· „Value Creation in the Metaverse: The Real Business of the Virtual World”

· „How to build the late-stage ecosystem of Europe”.

· „The Decade of Design”

· “Understanding your workforce in the Age of Agency”

· “Equity Epidemic: Talent and the Digital Explosion”

· “Marketing’s Cultural Responsibility – and How Tech Makes It Possible”.

Poniżej przedstawiamy profile poszczególnych firm biorących udział w wydarzeniu z ramienia projektu Małopolska Innovation Rocket.

Shape.Care

Shape.Care to pierwszy kompleksowy system monitorujący treningi personalne wśród amatorów oraz profesjonalistów. Podczas treningu często napotykamy na problemy z brakiem specjalistycznej wiedzy dotyczącej wykonywania danego ćwiczenia co przekłada się na problemy z efektywnością i poprawnością wykonywanego treningu. Nasz system w wykorzystaniem autorskich rękawiczek treningowych wyposażonych w sensory pomiarowe dokonuje niezbędnych pomiarów i analizuje każdy ruch podczas treningu. Dołączona aplikacja mobilna prezentuje wyniki oraz porady dotyczące techniki, poprawności i postępu podczas ćwiczeń.

Radio-Telecom Andrzej de Junosza Załuski

SECURO.EU – dział B+R firmy Radio-Telecom z 20 letnią tradycją w dziedzinie informatyki, elektroniki oraz radiokomunikacji . Najnowszym jego opracowaniem jest innowacyjny system transmisji danych i wideo dla Bezzałogowych Statków Latających (BSL) „SECURO UAVline”. Rozwiązanie to zaspokaja potrzeby bezpiecznej wielkoobszarowej szyfrowanej łączności bezprzewodowej do zastosowań w lotnictwie BSL. To przełomowe rozwiązanie umożliwia bezpieczne hybrydowe sterowanie dronem na dowolną odległość oraz dystrybucję niezakłóconego sygnału wideo z drona w czasie rzeczywistym do wielu użytkowników.

TATRAN FRP

TATRAN FRP wprowadza na rynek światowy oraz europejski materiały kompozytowe do zbrojenia betonu takie jak pręty kompozytowe, siatki kompozytowe, ściągi kompozytowe z włókna szklanego oraz włókna bazaltowego, które są pięciokrotnie lżejsze od stali, oszczędniejsze, nie podlegają rozkładowi, nie tracą swoich właściwości przy niskich temperaturach, mają niską przewodność cieplną, są długowieczne, ekologiczne i przez niską wagę wygodne ze względów logistycznych. Zbrojenie niemetaliczne jest całkowicie odporne na korozję i nie wywołuje niszczenia betonu przez co otulinę wokół pręta zbrojeniowego można w niektórych przypadkach zmniejszyć nawet o 30% co może stanowi znaczną oszczędność projektów.

Skip to content