Home Aktualności Podsumowanie wyjazdu uczestników projektu Dolnoślaskie Innovation Rocket na WebSummit 2022 w Lizbonie

Podsumowanie wyjazdu uczestników projektu Dolnoślaskie Innovation Rocket na WebSummit 2022 w Lizbonie

Dolnośląskie Innovation Rocket

W ubiegłym tygodniu reprezentanci trzech dolnośląskich firm: AddSecure, AsperIT oraz Bioceltix, uczestniczących w projekcie Dolnośląskie Innovation Rocket brali udział w konferencji Web Summit w Lizbonie oraz w towarzyszącej wyjazdowi misji gospodarczej ukierunkowanej na wsparcie firm w ich rozwoju na rynek zagraniczny.

Poza owocnym networkingiem biznesowym uczestnicy wyjazdu mogli wziąć udział w niezwykle ciekawych wydarzeniach organizowanych w ramach konferencji i wysłuchać zaproszonych do udziału szefów najważniejszych światowych firm technologicznych.

Z kolei, w drugiej części spotkań w ramach misji gospodarczej uczestnicy wzięli udział w spotkaniu w siedzibie filii Asseco w Portugalii, gdzie dowiedzieli się sporo informacji na temat funkcjonowania tej innowacyjnej firmy IT na rynkach portugalskim oraz portugalskojęzycznych. Zostały przekazane informacje o trudnościach jakie mogą spotkać firmy z branży podczas ekspansji na te rynki, różnicach w sposobie pracy i konfliktach kulturowych jakie występują pomiędzy pracownikami z Polski i Portugalii. Poruszane były także kwestie zmian jakie zaszły podczas pandemii i wprowadzeniu pracy hybrydowej i zdalnej w organizacji co w branży IT rozwinęło tzw. Cyfrowych Nomadów. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele PAIH-u.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

Poznaj nasze firmy: https://www.addsecure.pl/ https://asperit.com/ https://bioceltix.com/

Skip to content