Home Aktualności Przedstawiamy kolejnych 18 uczestników projektu „Dolnośląskie Innovation Rocket”

Przedstawiamy kolejnych 18 uczestników projektu „Dolnośląskie Innovation Rocket”

Dolnośląskie Innovation Rocket

Platforma nsFlow odpowiada na powszechne problemy występujące w firmach przemysłowych, w szczególności z branż takich jak przemysł wytwórczy, budownictwo, lotnictwo, energetyka, motoryzacja, medycyna czy logistyka. Dotyczy to firm posiadających własne parki maszynowe, linie produkcyjne lub pojedyncze maszyny, które wymagają sprawnej obsługi, serwisowania czy regularnych przeglądów, a także firm usługowych, specjalizujących się w projektowaniu i budowie maszyn, serwisie czy utrzymaniu ruchu. Dzięki elastyczności i skalowalności platformy korzystać z niej mogą zarówno wielkie firmy, jak i te z sektora MŚP. W organizacji nsFlow używają zarówno managerowie, do usprawniania procesów biznesowych, zarządzania wiedzą i zwiększania bezpieczeństwa (predictive maintenance, weryfikacja jakości wykonywanych przez pracowników zadań), jak i pracownicy produkcyjni, którzy mogą przy jej pomocy szkolić się (szkolenia onboardingowe, instruktaże stanowiskowe), korzystać z interaktywnych procedur serwisowych oraz ze zdalnego wsparcia ekspertów.

Stworzyliśmy VR TierOne ponieważ rozumiemy, że ciało choruje razem z duszą. Choroby somatyczne i depresja mogą współistnieć i oddziaływać na siebie niekorzystnie. Dowiedliśmy badaniami naukowymi, że leczenie depresji i stanów lękowych także po ciężkich chorobach jest możliwe i skuteczne dzięki VR TierOne. Urządzenie medyczne VR TierOne zostało stworzone jako pomoc terapeutyczna dla pacjentów, lekarzy, psychologów, rehabilitantów i terapeutów. Stanowi rozwiązanie dla osób zmagających się z depresją i stanami lękowymi także w następstwie: COVID-19, zawału, udaru, w depresji.

W asperIT szkolimy, rekrutujemy i zatrudniamy osoby autystyczne mające ponadprzeciętne kompetencje w IT. Dzięki neuronietypowym osobom świadczymy na niezwykle wysokim poziomie usługi informatyczne związane z testowaniem oprogramowania. Dostrzegamy rzeczy, których nie widzą typowe osoby. Pomagamy również dużym międzynarodowym podmiotom – dzięki nam praca osób z zespołem Aspergera jest możliwa, a ich zatrudnienie przez naszych klientów pozwala im uzyskiwać wymierne korzyści nie tylko społeczne, ale przede wszystkim biznesowe. Budujemy biznes i równocześnie realnie pomagamy innym.

PayEye to globalny fintech, który pierwszy na świecie stworzył płatność okiem, czyli komercyjny system płatniczy, opierający się na akceptacji płatności poprzez identyfikację użytkownika z wykorzystaniem biometrii tęczówki oka. Rozwiązanie PayEye możliwe jest do implementacji przez partnerów bankowych, finansowych i gotowe do udostępnienia na komercyjnym rynku. Usługa identyfikacji biometrycznej w wykonaniu PayEye będzie wykorzystana również np. jako metoda dostępu do pomieszczeń, potwierdzania umów, decyzji, czy też identyfikacji osób, we wszystkich miejscach, gdzie identyfikacja jest kluczowa.

CRP we Wrocławiu prowadzi działalność szkoleniową w oparciu o platformę e-learningową. W swojej ofercie firma posiada ponad 91 kursów z wielu dyscyplin, a z usług edukacyjnych skorzystało już ponad 17 800 osób. Oferta szkoleniowa w formie kursów online adresowana jest do szerokiej i zróżnicowanej grupy docelowej, niemal z każdego miejsca mamy dostęp do Internetu. Nie ogranicza odległość, brak możliwości dojazdu czy harmonogram zajęć dostosowany do godzin pracy czy planu dnia. Ciągle poszukujemy nowoczesnych rozwiązań w sferze edukacji zwłaszcza: wykorzystanie VR i AR, zastosowanie Machine Learning, Big Data oraz poprzez nowoczesne narzędzia marketingowe.

A4BEE to zespół inżynierów, architektów IT, programistów oraz konsultantów biznesowych, którzy poprzez swoją pracę dążą do pozytywnego wpływania na pojedyncze osoby, naszą firmę, państwo, klientów oraz użytkowników końcowych. Dzięki wdrażaniu nowych technologii w branży biotechnologicznej oraz przemysłu 4.0, tworzymy rozwiązania, które adresują kluczowe wyzwania ludzkości takie jak m.in. produkcja nowoczesnych leków, automatyzacja przemysłowa. Z pasją dla technologii i zrozumieniem biznesu, dostarczamy naszym klientom wszechstronne umiejętności w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Zmiana w tym jak organizowana jest przestrzeń w miastach wymusi zwiększony popyt na rowery typu cargo (do przewozu ładunków). Ze względu na (m.in.) ich wagę i konieczność dostosowania do lokalnych warunków niekoniecznie sama tylko skala produkcji (Chiny/Europa Zachodnia) będzie determinowała osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na rynku polskim. Tworzony przez nas wspomagany elektrycznie rower cargo to zarówno odpowiedź na potrzebę zapewnienia większej przepustowości obszarów miejskich, jak i próba wprowadzenia na rynek bezemisyjnego pojazdu transportowego. Tak postrzegany rower transportowy to w ramach logistyki ostatniej mili coraz mocniej akcentowany segment polityki proekologicznej. Dzięki bardzo niskiemu TCO, wspomaganiu elektrycznemu oraz umożliwionej modyfikacji zależnie od potrzeb, nasze rozwiązanie ogranicza zanieczyszczenie środowiska, drastycznie zmniejsza koszty użytkowania, znacząco przyspiesza funkcjonowanie biznesu obciążonego miejską infrastrukturą oraz wyznacza nowe kierunki rozwoju w transporcie. Oparty o nowe rozwiązania w postaci odzysku energii z hamowania, aplikacji mierzącej wydajność roweru i współpracy z polskimi przedsiębiorcami (konstrukcja, design, produkcja), rower dopasowany jest do lokalnych warunków (w tym infrastruktury krajów Europy Wschodniej) i pokrywa ich potrzeby związane z prowadzeniem biznesu. Ważnym aspektem jest też niski ślad węglowy samego procesu produkcyjnego, co odróżnia taki produkt od małych pojazdów elektrycznych (SEV).

JetPlugs.com zajmuje się produkcją wtyczek do CMS WordPress poszerzających funkcjonalność oraz dostarczających pozytywne odczucia w korzystaniu z aplikacji webowych.

Jesteśmy narzędziem usprawniającym komunikację z uczestnikami wydarzeń. Umożliwiamy łatwe zbudowanie własnej aplikacji eventowej poprzez wybór komponentów, które przenoszą całą komunikację eventową na wyższy poziom. Rozwiązujemy podstawowe problemy związane z: przepływem informacji, zaangażowaniem uczestników, skuteczną i efektywną ekspozycją i czasochłonnym przygotowywaniem kosztownych i nieedytowalnych materiałów drukowanych. Większość firm, które powierzyły nam swoje wydarzenia to: – korporacje (DHL, Samsung, Coca-Cola, żeby wymienić tylko kilka); – firmy farmaceutyczne (współpracowaliśmy z 5 z 15 największych na świecie!); – agencje rządowe i organizacje pozarządowe (Departament Zdrowia USA, CARE, Rada Atlantycka, Komisja Europejska); – festiwale filmowe i muzyczne (Raindance).

Herbzy Labs jest pierwszym startupem, który w mgnieniu oka konwertuje potrzeby Klientów z sektora suplementów/żywnościowego na gotowy do wdrożenia produkt – dzięki ciągłemu rozwoju platformy umiżliwiającej monitorowanie całokształtu procesu. Dodatkowo, jesteśmy również pionierami w produkcji napojów ziołowych parzonych na zimno (Coldzy) oraz herbat ziołowych o potwierdzonych właściwościach zdrowotnych (Hotzy) – co pozwoliło na budowę solidnych fundamentów know-how spółki. Nasza siedziba mieści się we Wrocławskim Parku Technologicznym, a zakład rodukcyjny spełnia standardy GMP/HACCP, GIS oraz certyfikacji ekologicznej.

Planet Heroes to pierwsza na świecie platforma crowd-fundingowa skupiona na organizowaniu inicjatyw ekologicznych i promowaniu ich w skali globalnej. Naszym celem jest stworzenie społeczności osób organizujących oddolne akcje sprzątania i umożliwienie im wzajemnego wspierania się. Jako platforma analizujemy i pracujemy też z danymi na temat rodzaju odpadów i ich producentów, które zbieramy ze zdjęć nadsyłanych do nas przez użytkowników.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Winnica zlokalizowana jest w okolicy Wroclawia. Winnica Katarzyna była jedną z pierwszych w powiecie wrocławskim. szczepy winorośli – Regent, Rondo, Cabernet Cortis, Monarch, Solaris, Hibernal, Chardonnay. Jest to rodzinny biznes z duzymi planami na przyszlosc. W planach jest poszerzenie winnicy oraz utworzenie zaplecza gastronomicznego.

Spółka została założona przez właścicieli czterech winnic z Dolnego Śląska (Winnica Moderna, Winnica Kindler, Winnica Jakubów, Winnica Agat), w celu prowadzenia wspólnych działań promocyjnych oraz sprzedażowych, optymalizowania procesów produkcyjnych, optymalizowania zakupów maszyn i urządzeń niezbędnych do produkcji wina i uprawy winorośli.

W Grecji Meraklis (μερακλής) mawiają o ludziach, którzy są pasjonatami, wkładają całe serce w to co robią i sprawia im to radość. Podróżując po Grecji szukaliśmy miejsc i ludzi, gdzie można poznać tradycje i doświadczyć jak żyć inaczej… prawdziwiej — mieć czas by oddać się temu, co sprawia przyjemność, czas by zauważyć drugiego człowieka. Grecja obfituje w gaje oliwne, gdzie można pokosztować dojrzałych oliwek, aromatycznych oliw i serów przy lampce wina rozkoszować się czasem, który dla nas zwolnił… Serdeczność ludzi i długie wieczorne rozmowy w akompaniamencie wszechobecnych cykad — to wspomnienia, do których często wracamy i chcemy ich ponownie doświadczać. W dzisiejszych czasach bycie Meraklis to wyzwanie. Z jednej strony królują trendy na „bycie zdrowym”, wszyscy rozmawiamy o tym, że niszczymy planetę i musimy zwolnić, z drugiej strony wciąż panuje przeświadczenie, że każdemu należy się dużo, tanio i zdrowo. Połączenie tych oczekiwań często jest niemożliwe. Pęd za pieniądzem przesłania wartości a deklaracje często okazują się jedynie pustymi sloganami. Podejmujemy to wyzwanie, aby „Meraklis” było wartością samą w sobie, proponujemy zdrowie i naturę bez zbędnych dodatków, chcemy promować w Polsce zasady, o których rozmawialiśmy przy kolacji z rodowitym Kreteńczykiem — on jest w 100% Meraklis i to on zaszczepił w nas pasję do tych smaków i aromatów.

Optimatik to zunifikowana platforma do obsługi i optymalizacji floty intralogistycznej w Industry 4.0. System pozwala w trybie rzeczywistym na integrację pozycjonowania i nawigacji pojazdów kierowanych przez ludzi (np. wózki widłowe) z pojazdami autonomicznymi (roboty AGV). Na rozwiązanie składają się aplikacja BI (dostępna z www) oraz komputer pokładowy. Platforma integruje się z zewnętrznymi urządzeniami IOT i zakładowymi systemami typu WMS czy SAP, celem wydawania zleceń transportowych, nawigowania pojazdów i samodzielnej optymalizacji tras. Pozwala zastępować wózki widłowe pojazdami AGV.

AddSecure jest wiodącym europejskim dostawcą rozwiązań klasy premium w dziedzinie IoT, skoncentrowanym na zabezpieczaniu danych i komunikacji krytycznej. Ponad 100.000 klientów biznesowych w całej Europie, w branżach: bezpieczeństwa i ochrony, ratownictwa, zabezpieczenia i automatyzacji budynków, zdalnej opieki zdrowotnej, transportowej i logistycznej, utilities, smart cities i innych, zabezpiecza istotne dane dzięki rozwiązaniom AddSecure. Pomaga to ratować życie, chronić majątki, zabezpieczać ważne funkcje społeczne oraz rozwijać firmy. Kompleksowe i niezawodne rozwiązania oferowane są w ramach jednostek biznesowych: Smart Alarms, Smart Care, Smart Grids, Smart Rescue i Smart Transport, przyczyniając się do bezpieczniejszego i inteligentniejszego świata

Genomtec to innowacyjna firma z branży technologii medycznej zajmująca się opracowaniem i komercjalizacją mobilnej platformy wykorzystywanej w molekularnej diagnostyce klinicznej m.in. szeregu chorób zakaźnych, w tym szybkich testów diagnostycznych mających zastosowanie między innymi w wykrywaniu choroby COVID-19 spowodowanej wirusem SARS-CoV-2. Flagowym projektem spółki jest mobilny system diagnostyki genetycznej Genomtec ID. Analizator jest unikalnym w skali światowej rozwiązaniem w tego typu urządzeniach. Pozwoli on na szybkie i precyzyjne wykonywanie analizy molekularnej poza środowiskiem laboratoryjnym i to bez konieczności zaangażowania wykwalifikowanego personelu laboratoryjnego. System wykorzystuje technologię mikroprzepływową oraz autorską, chronioną patentem, technologię izotermalną SNAAT®. Odpowiednie zaprojektowanie systemu umożliwia przeprowadzenie procesu w rekordowo krótkim czasie tj. nawet w 15 min, przy skuteczności równej, a w niektórych przypadkach przekraczającej, jakość testów laboratoryjnych PCR. Proces rozwoju oraz produkcji przebiega w ścisłej współpracy z międzynarodowymi firmami typu CMO (ang. Contract Manufacturing Organization). Zgodnie z założeniami Zarządu Genomtec, komercjalizacja flagowego rozwiązania nastąpi w pierwszym półroczu 2022 r. Produkcja testów laboratoryjnych Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® w technologii RT-LAMP odbywa się w Polsce. Testy są dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej (CE-IVD). Genomtec rozpoczął również rejestrację produktów w innych jurysdykcjach regulacyjnych poza Europą. Genomtec została założona w 2016 r i wpisana do KRS w dniu 10.02.2017 roku.. Siedziba Spółki Genomtec SA znajduje się we Wrocławiu.

Qualpro to wynik wspólnej pasji, który zyskał formę praktycznych rezultatów. Dwaj bracia – programista i hotelarz – opracowali narzędzia wspomagające analizę danych i podejmowanie decyzji w zakresie zarządzania przychodami w branży hotelarskiej. Sztandarowy produkt Qualpro – proRMS – został stworzony z potrzeby zrozumienia wpływu wszystkich czynników na zarządzanie przychodami. Brak całkowicie kompleksowych narzędzi doprowadziło do stworzenia własnego narzędzia, dzięki któremu hotelarze i inni właściciele obiektów hotelowych mogą korzystać ze wszystkich funkcjonalności.

Giant Lazer tworzy innowacyjne aplikacje VR i AR: programy szkoleniowe dla pracowników i studentów, zaawansowane symulatory, wizualizacje procesów oraz danych, a także aplikacje rozszerzonej rzeczywistości dla okularów smart glass. Pracując z klientami takimi jak Red Bull i Deutsche Telecom oraz z wielorakimi branżami (logistyka, automatyzacja, produkcja, robotyka, motoryzacja, edukacja), wrocławska firma tworzy dynamicznie rozwijający się krajobraz rynku nowych technologii. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi studio dostarcza rozwiązania oparte na rzetelnych podstawach badawczych.

Skip to content