Home Aktualności Przedstawiamy uczestników projektu „Dolnośląskie Innovation Rocket”

Przedstawiamy uczestników projektu „Dolnośląskie Innovation Rocket”

Dolnośląskie Innovation Rocket

Zapisy do projektu Dolnośląskie Innovation Rocket odbywały się od 07 czerwca do 30 lipca 2021 roku. Zgłoszone firmy musiały spełniać podstawowe wymagania:

zaliczać się do sektora małych i średnich przedsiębiorstw
mieć siedzibę na terenie województwa dolnośląskiego
zakresem działań wpisywać się w inteligentne specjalizacje regionu
posiadać strategię/plan działalności międzynarodowej przedsiębiorstwa (wymagane jest oświadczenie o posiadaniu takiej strategii/planu podpisywane po zakwalifikowaniu do projektu).

W konkursie wyłonionych zostało 36 firm. Poniżej przedstawiamy pierwsze 18, które wezmą udział w międzynarodowych targach branżowych:

Applover to Full-Stack digital agency z miasta stu mostów założona w 2016 roku. Obecnie jesteśmy zespołem blisko 60 ekspertów, którzy dotąd opracowali ponad 180 projektów. Applover został uznany przez Deloitte za Rising Star (Fast 50 Tech) w regionie CEE w 2019 roku, a w 2020 roku został wyróżniony w głównej kategorii rankingu FAST 50. Nasze DNA to praca nad technologiami dla najbardziej dynamicznych i rozpoznawalnych

Natura, ciekawość, przygoda, pasja oraz pragnienie stworzenia nowego i wyjątkowego wina połączyło pięciu przyjaciół, którzy posadzili 9 odmian winorośli na stoku niemczańskiego wzgórza. Każdą odmianie starannie dobieraliśmy, aby stworzyć unikalny dla lokalnego pochodzenia smak oraz klimat wina. Winnica Niemczańska powstała w 2017 r. Stosunkowo młode nasadzenia w 2018 wydały pierwsze niewielkie plony i z tego rocznika powstało pierwsze niemczańskie wino. Na winnicy nasadzono dwa typy szczepów. Klasyczne vitis vinifera tj. Chardonnay, Riesling, Pinot Noir, Pinot Gris i czeska Palava (krzyżówka Tramina červený i Müller Thurgau). Nowoczesne PIWI reprezentują zaś szczepy takich winorośli jak Solaris, Cabernet Blanc (pochodzi od Cabernet Savignion), Muscaris (Solaris z Muskat Biały) i Cabernet Cortis (krzyżówka Cabernet Sauvignon i Solaris). Łącznie nasadzenia to 3,1ha. Obecnie trwa dosadzanie na tarasach i od 2020r. będziemy dysponować ponad 4ha. Nasze wina doskonale komponują się z daniami w restauracjach w hotelu Niemcza Wino&Spa i Sowia Dolina Drink&Eat&Sleep. Przy budynku winiarni nasadzone zostaną historyczne szczepy winorośli śląskich tj. Gutedel i Auxerrois. Winnica Niemczańska położona na stoku jednego ze Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich, nad brzegiem rzeki Ślęzy. Ze szczytu południowego stoku, rozpościera się piękny widok na pola i lasy a na pierwszym planie widać rzekę i zabytkowy ceglany budynek starej gorzelni. Panorama historycznej Niemczy łagodnie łączy się z Doliną Tatarską. Okolice to Wzgórza Gumińskie, Dębowe i Krzyżowe, które poprzecinane są jarami i wąwozami. Niemcza to historyczne miasto kojarzone z wielką bitwą 1017 r. Rynek okalają mury obronne, a wjazdu do niego strzeże starożytna brama. Tuż za płotem winnicy znajduje się Piernikarnia Śląska, gdzie można nauczyć się jak w dawnych czasach wyrabiano na Śląsku pierniki. W arboretum w Wojsławicach znajduje na ponad 60 ha wiele odmian różnych kwiatów w tym Narodowa Kolekcja Historycznych Odmian Różaneczników Rasy Łużyckiej, bukszpanów i największa w Europie kolekcja liliowców.

LightApply to wywodzący się z Wrocławia startup technologiczny skupiony na wprowadzaniu pozytywnych zmian w sposobach prowadzenia procesów zatrudnieniowymi do firm. Oferowany przez firmę system do zarządzania procesami rekrutacyjnymi umożliwia znaczącą poprawę efektywności procesów zatrudnieniowych przy jednoczesnym wsparciu wizerunku pracodawcy, poprzez niespotykaną do tej pory otwartość na komunikację z potencjalnymi pracownikami. Celem firmy jest ustanowienie standardu prowadzenia rekrutacji opartej na komunikacji i wzajemnym szacunku.

Jesteśmy Full Service Amazon Agency. Naszą misją jest wspieranie producentów oraz właścicieli marek produktowych w rozwoju ich e-commerce za pośrednictwem platform Amazon na całym świecie. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie, od analityki i decyzji poprzez tworzenia contentu produktowego i pełnego wdrożenie, obsługę klienta oraz utrzymanie i rozwój sprzedaży. Obsługujemy zarówno modele Amazon Seller, jak i Vendor. Pracujemy na 12 głównych rynkach Amazon na świecie, w 7 językach używając najnowszych technologii i rozwiązań wspierających sprzedaż na Amazon.

Piwik PRO makes powerful, privacy-compliant analytics software and offers high-touch support, so customers can get the most out of their data. Piwik PRO Analytics Suite provides flexible data collection and reports in addition to consent management, tag management and a customer data platform. Analytics professionals from leading organizations, such as the Government of the Netherlands, Crédit Agricole and Greiner, optimize customer and user journeys with Piwik PRO.

ReQiu to gra komputerowa online do oceny osobowości, która oprócz feedbacku o ocenianych osobach pozwala na wzbudzenie zaangażowania, budzi pozytywne emocje i obniża stres w procesie oceny. ReQiu to alternatywa dla kwestionariuszy, która sprawdza się w procesach rekrutacji, jak i procesach oceny obecnych pracowników. ReQiu® Personality to autorski model będący innowacją na rynku HR. Jest syntezą 30 letniego dorobku klasycznych badań psychologicznych, w zakresie identyfikacji i pomiaru predyktorów efektywności w środowisku pracy, wspartą uczeniem maszynowym oraz ubraną w atrakcyjną i nowoczesną formę!omer data platform. Analytics professionals from leading organizations, such as the Government of the Netherlands, Crédit Agricole and Greiner, optimize customer and user journeys with Piwik PRO.

Jesteśmy jedną z większych polskich firm transportowych, specjalizującą się w przewozach towarów i osób. Świadczymy usługi magazynowe, przewozy osób, wypożyczamy samochody osobowe i dostawcze. Posiadamy flotę składającą się wyłącznie z nowoczesnych, ekologicznych samochodów wspieraną nowymi technologiami. Nasze samochody wyposażone są w systemy GPS, a nasz program informatyczny pozwala klientowi na bieżąco śledzić, gdzie znajduje się jego ładunek. Posiadamy system jakości zgodny z ISO 9001:2015, ISO14001:2015. Nasz personel posiada kwalifikacje, które umożliwiają obsługę wymagającego klienta.

Rating Captain zapewnia monitoring i analitykę wszystkich portali opiniotwórczych w jednej platformie. Umożliwia automatyzację obsługi klienta poprzez system zaproszeń z prośbą o ocenę zamówienia, system mediacji z niezadowolonymi klientami oraz algorytmy AI wykrywające problemy, jakie komunikuje użytkownik. Stworzyliśmy również autorską metodologię audytowania firm i stron internetowych w zakresie wizerunku na portalach opiniotwórczych ReviewsAudit. Narzędzie powstało z myślą o branży e-commerce, jednak jest z sukcesami wdrażane również w biznesach działających offline czy też B2B.

DivelnData – Naszą misją jest dostarczenie klientom wysokiej jakości danych i analiz. Zamiast długich i nudnych raportów skupiamy się na dostarczaniu prawdziwej wartości i wspieraniu klientów w rozwoju ich biznesu. Szukamy wartości w morzu informacji i dostarczamy jest w formie personalizowanych raportów na podstawie, których można podjąć kluczowe decyzje. Zmieniamy dane w wiedzę, koniec z podejmowaniem decyzji na podstawie „przeczucia”. Wspieramy założycieli, zarząd jak partner w budowaniu ich spółek. Naszym celem jest danie każdemu dostępu do szytych na miarę analiz, które wywierają realny wpływ.

BIOTTS S.A. jest polską firmą biotechnologiczną, rozwijającą autorskie technologie transportu leków i receptury leków w obszarze onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych w oparciu o unikatowe technologie produkcji, nowe podejście do procesów łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie się komunikują między sobą. Zespół technologów Biotts opracował m.in. autorską, przełomową technologię otrzymywania uniwersalnego transdermalnego systemu terapeutycznego MTC-Y (Multifunctional Transdermal Carrier-Y).

Robotivity to zespół ekspertów z zakresu analizy i automatyzacji procesów biznesowych oraz tworzenia cyfrowych robotów w technologii UiPath. Tworzone przez nas roboty zastępują manualną, powtarzalną pracę wykonywaną przez człowieka. Dzięki naszym robotom skracamy procesy biznesowe z kilkudziesięciu lub kilkuset godzin często do kilku minut bądź sekund. Zautomatyzowane procesy biznesowe generują w firmach ogromne oszczędności czasowe i finansowe, a pracownicy – zamiast wykonywać powtarzalne czynności – mogą zostać delegowani do obowiązków kreatywnych, wymagających intuicji i generujących zyski.

Firma Alphamoon jest twórcą platformy Alphamoon Intelligent Automation Platform. Jest to innowacyjna, oparta na sztucznej inteligencji platforma służąca do automatyzacji przetwarzania dokumentów, organizacji wiedzy i wspomagania decyzji w organizacji. Za pomocą platformy firmy są w stanie wyeliminować nawet do 80% powtarzalnych, manualnych zadań oraz zaoszczędzić 90% kosztów związanych z ręczną i żmudną pracą Firma w 2019 roku otrzymała nagrodę za najbardziej innowacyjny startup z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zonifero to grupa produktów projektowanych i rozwijanych od 2017 roku z myślą o inteligentnym zarządzaniu biurem. Od maja 2020 roku przekształcony w spółkę spin-off SoftwareHut, jednego z największych software’ów firm w Polsce. Obecnie zarządza 60 000 mkw. powierzchni biurowej. Mamy doświadczenie w redukcji koszty energii elektrycznej dla firm. Nasze obecne rozwiązanie, Zonifero, pozwala firmom na obniżenie koszty operacyjne, również dotyczące energii elektrycznej, o 25,6%, dzięki optymalizacji wykorzystania powierzchni biurowej. Obecnie Zonifero to zespół 17 osób, w tym 10 inżynierów z biurami w Białymstoku, Gdańsku, Olsztynie i Wrocławiu. 03.2019 Zonifero zostało zauważone przez PwC i jednoczenie zaproszone do programu Colider – razem z 10 inni firmami z rejony CEE. Zonifero wzięło udział w warsztatach i wydarzeniach networkingowych pod patronatem PwC. Główni klienci Zonifero S.A. to Cavatina, Skanska, Żabka czy Echo Investment. Nawiązaliśmy również partnerstwa z takimi podmiotami jak: PwC, Microsoft, Knight Frank, Proptech foundation czy Asseco.

Scanway jest komercyjnym dostawcą instrumentów optycznych dla branży kosmicznej. Tworzymy układy obserwacyjne dla mikro i nanosatelitów. Nasi specjaliści są autorami m.in: systemu 3D do orientacji w przestrzeni wywierconych cząstek (eksperyment DREAM), satelitarnego systemu obserwacji Ziemi (ScanSAT) czy (obecnie) projektantami i twórcami części optycznej mikrosatelity EagleEye i PIAST. Oprogramowanie i urządzenia optyczne naszego autorstwa pracowały w kosmosie. Jesteśmy w trakcie realizacji zleceń i projektów, które polecą na orbitę na pokładzie co najmniej 3 satelitów w ciągu 4 lat.

Pracujemy nad lekami dla psów i koni, a w przyszłości również kotów. Wykorzystujemy autorską technologię ALLO-BCLX. Rozwijamy leki biologiczne, które obok działania objawowego będą wykazywać działanie przyczynowe poprzez wpływanie na środowisko zapalne oraz uruchomienie naturalnych mechanizmów odbudowy zmienionych chorobowo tkanek. Dzięki temu przyszłe leki Bioceltix będą powodować mniej skutków ubocznych i działać w sposób długotrwały już po jednokrotnym podaniu.

Exaity Group Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się spółką z sektora interaktywnych technologi informatycznych. Specjalizujemy się w projektowaniu, implementowaniu i sprzedaży wysokiej klasy bezdotykowych, jak i dotykowych rozwiązań interaktywnych. Wychodzimy przeciw oczekiwaniom rynkowym, dostarczając naszym klientom środki za pomocą których są oni w stanie skutecznie prowadzić najbardziej wyszukane kampanie sprzedażowe, reklamowe i rozrywkowe. Exaity zaprojektowało i wdrożyło nowatorski system wykrywania i sterowania treściami za pomocą gestów. Sterowanie bezdotykowe w przekazie reklamowym, jak i w świecie rozrywki jest rozwiązaniem równie nowatorskim, co intuicyjnym. Projektujmy rozwiązanie dostosowanie do indywidualnych potrzeb naszych klientów, w których to użytkownik sam wybiera najbardziej interesujące go treści, stając się tym samym głównym aktorem.

Hustro to startup, który tworzy oprogramowanie wspomagające działania kontrolne na skomplikowanych projektach budowlanych. Hustro prowadzi użytkowników w wykonywaniu działań kontrolnych z zakresu jakości, bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska Dzięki wielowarstwowemu podejściu do gromadzenia i przetwarzania danych związanych z bezpieczeństwem, ryzykiem finansowym i prawnym, Hustro umożliwia efektywne podejmowanie decyzji przez członków zespołu Generalnego Wykonawcy. Hustro jest dostępne na ponad 40 budowach w trzech krajach (Polska, Turcja, Niemcy) i zostało uznane za jeden z 10 najlepszych startupów budowlanych w Europie w 2021 roku przez Construction Tech Review.

Winnica Sp. z o.o. jest firmą prowadzącą działalność w zakresie uprawy winorośli i produkcji wina gronowego pochodzącego z własnych upraw. Winnica położona jest na Dolnym Śląsku (www.55100.pl). Produkujemy wino ze szczepów: Solaris, Muscaris i Regent. Nasze produkty zostały nagrodzone wieloma medalami na prestiżowych ogólnopolskich konkursach winiarskich w Jaśle 2020 i EnoExpo 2020 w Krakowie WinoPL 2021 w Poznaniu oraz konkursie lokalnym Bahus we Wrocławiu. Nasze wina posiadają Dolnośląski Certyfikat Zielonej Doliny Żywności i Zdrowia przyznawany produktom lokalnym o najwyższej jakości.

Skip to content