Home Aktualności Relacja z panelu – DeepL Story – Breaking Down Language Barriers

Relacja z panelu – DeepL Story – Breaking Down Language Barriers

Małopolska Startup Rocket

W ramach programu Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany jest projekt Małopolska Startup Rocket. Projekt organizowany jest w latach 2019-2022 przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach projektu 3 firmy z województwa małopolskiego (AMC TECH, diCELLa, PIMA Velo Bike) uczestniczą w wydarzeniu Start Summit w St. Gallen w Szwajcarii. Wydarzenie to jest największą konferencją poświęcona startupom, innowacjom i przedsiębiorczości, które organizowane jest przez studentów. Większość z nich studiuje na najlepszych uczelniach w Szwajcarii, St. Gallen i Zurychu.

W ramach wydarzenia Start Summit, odbyła się rozmowa – DeepL Story – Breaking Down Language Barriers.

W rozmowie wzięli udział: Jarosław Kurtylowski, Founder & CEO, DeepL oraz Florian Schweitzer, Co-founder & Partner, btov Partners.

Podczas rozmowy Jarosław Kurtylowski zapytany o to, jak rozwinie się DeepL w ciągu najbliższych lat, w przyszłości, powiedział, że ciężko mu powiedzieć, jak będzie cały przemysł wyglądać w ciągu najbliższych 5, 10, 20 lat, jednak na pewno będziemy będziemy obserwować dynamiczny rozwój DeepL i czeka nas wszystkich w tym obszarze dużo nowości.

Zapytany z kolei o ciemną stronę AI, powiedział, że należy uważnie się przyglądać wszystkim zagrożeniom związanym z tym tematem. Niemniej jednak obecne czasy nastręczają nam tyle wyzwań i tyle problemów, że nie zastanawiałby się nad tym teraz zbyt mocno.

Jarosław zapytany z kolei o to, jak AI wpłynie na nasze życie prywatne, komunikację, odpowiedział, że myśli, że w 2024 r. nie będziemy musieli się uczyć języków. Oczywiście będziemy to robić, ponieważ musimy trenować nasz mozg, ale z punktu widzenia technicznego nie będzie to już konieczne, bo będziemy posiadali odpowiednie narzędzia, które wyeliminują bariery komunikacyjne.

Skip to content