Economic Accelerator

strzałka

Relacja z panelu "Digital Health & Wellness Summit" podczas 4YFN i MWC

Relacja z panelu "Digital Health & Wellness Summit" podczas 4YFN i MWC

30/06/2021 autor: economic

29.06.2021 r. w ramach 4YFN i MWC odbył się panel dykusyjny: „Digital Health & Wellness Summit” z udziałem:
– Jorge Juan Fernandez Garcia – Dircetor od Innovation – EIT Health
– Ana Maiques – CEO & Founder – Neuroelectrics
– Francesc Xavier Arrufat Nebot – Psychiatrist and Director – Hospital Universitari Insititut Pere Mata
– Rachel Dunscombe – CEO, NHS Digital Academy & Principal Tektology
– Gemma Galdon Clavell – Founder & CEO Eticas

Paneliści rozmawiali między innymi o tym, że obecnie osoby ze środowiska technologicznego cały czas mówią o tym, że sztuczna inteligencja – AI zrobi za ludzi wszystko tak w branży zdrowia i wellness, jak i w każdej innej branży, czy aspekcie życia. Paneliści niemniej jednak wskazywali, że software bez umiejętności ludzkich nie jest w stanie zrobić całej pracy. Jest to szczególnie istotne w takich aspektach, jak regulacje prawne dotyczące ochrony zdrowia pacjentów.

Paneliści dyskutowali również o tym, jak AI wpłynie na siłę roboczą w firmach. Głównymi wątkami, które zostały poruszone są następujące kwestie: AI zniweluje bardziej konkretne zadania i aktywności i obrębie danych stanowisk niż zlikwiduje same stanowiska pracy. AI nie będzie w stanie tak łatwo zastąpić prace manualne przy operacjach i innych zadaniach wymagających rąk ludzkich.

Ponadto paneliści zgodzili się co do tego, że aby wdrożyć rozwiązania oparte na AI, trzeba wprowadzić 100% zdecentralizowany model organizacji. Każda instytucja zdrowia publicznego powinna mieć osobny departament ds. wdrażania AI.

Skip to content