Home Aktualności Relacja z panelu – Digitizing Global Trade – The Founding Story of Forto

Relacja z panelu – Digitizing Global Trade – The Founding Story of Forto

Małopolska Startup Rocket

W ramach programu Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany jest projekt Małopolska Startup Rocket. Projekt organizowany jest w latach 2019-2022 przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach projektu 3 firmy z województwa małopolskiego (AMC TECH, diCELLa, PIMA Velo Bike) uczestniczą w wydarzeniu Start Summit w St. Gallen w Szwajcarii. Wydarzenie to jest największą konferencją poświęcona startupom, innowacjom i przedsiębiorczości, które organizowane jest przez studentów. Większość z nich studiuje na najlepszych uczelniach w Szwajcarii, St. Gallen i Zurychu.

W ramach wydarzenia Start Summit, odbyła się rozmowa – Digitizing Global Trade – The Founding Story of Forto

W rozmowie wzięli udział: Erik Muttersbach, Co-founder & Managing Director, Forto oraz Sarah Heuberger, Redaktor, Grunderszene.

Erik zapytany o to, kiedy najlepiej zaczynać szukać inwestora, odpowiedział, że jak najpóźniej. Między innymi dlatego, że to jest kolejna strona a w Twoim biznesie, która będzie chciała decydować o tym, co się dzieje z Twoim biznesem. Warto wcześniej dowiedzieć się ze środowiska, co reprezentują dani inwestorzy. Czy są oni warci zaufania, jakie są o nich opinie na rynku.

Zapytany o branże logistyczna, w której obecnie operuje biznes Erika, odpowiedział, że jest to ogromna branża, która na bieżąco potrzebuje innowacji, nowych technologii i rozwiązań. W wielu obszarach branża ta operuje na tradycyjnych rozwiązaniach, które nie przystają do szybko zmieniającego się świata. Pokazała to między innymi pandemia.

Erik zapytany o to, jakie są najbardziej obiecujące przemysły, w których można założyć startu, powiedział, że ajlepiej zapytać regularnych inwestorów i founderow, jednak on myśli, że emergning ecosystems są interesujące. Warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które rozwiążą problemy obecnych startupow, które odnoszą sukcesy. Warto tworzyć własne ekosystemy rozwiązań, innowacji.

Skip to content