Home Aktualności Relacja z panelu – It’s All about the Team – What Qualities to Look for in your Co-founders and Investors podczas Start Summit w St. Gallen

Relacja z panelu – It’s All about the Team – What Qualities to Look for in your Co-founders and Investors podczas Start Summit w St. Gallen

Małopolska Startup Rocket

W ramach programu Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany jest projekt Małopolska Startup Rocket. Projekt organizowany jest w latach 2019-2022 przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach projektu 3 firmy z województwa małopolskiego (AMC TECH, diCELLa, PIMA Velo Bike) uczestniczą w wydarzeniu Start Summit w St. Gallen w Szwajcarii. Wydarzenie to jest największą konferencją poświęcona startupom, innowacjom i przedsiębiorczości, które organizowane jest przez studentów. Większość z nich studiuje na najlepszych uczelniach w Szwajcarii, St. Gallen i Zurychu.

W ramach wydarzenia Start Summit odbyła się rozmowa What Qualities to Look for in your Co-founders and Investors, w której wzięli udział: Christoph Klink, Partner, Antler oraz Maria Włosińska, Co-founder & CEO, Unlock.

Maria Włosińska wróciła po 6 latach do St. Gallen na konferencję Start Summit. Miała tutaj podczas studiów dwa semestry wymiany. Zauważyła, że wiele się tutaj zmieniło od czasu studiów. Jest o wiele więcej startupow i osób, które chcą tworzyć własne firmy.

Maria powiedziała, że za czasów jej studiów, większość studentów chciała podążać drogą korporacyjnej kariery, a nie robić biznes. Niemniej jednak ona zawsze miała w sobie myśl, że chciałaby prowadzić własną firmę.

Gdy podjęła już tę decyzję, doszła do wniosku, że ważne jest, żeby w swojej grupie co-founderów mieli osoby o różnych backgroundach i wcześniejszych doświadczeniach.

Potem dowiedziała się o programie Antler, do którego zaaplikowała. Antler daje możliwość rozwoju biznesu przez 3 miesiące, płacąc za wszystkie wydatki i do tego daje dostęp do szerokiego networku. Tak właśnie powstał Unlock.

Skip to content