Home Aktualności Relacja z panelu – The State of Web3 and How It Will Power the Machine Economy podczas Start Summit w St. Gallen

Relacja z panelu – The State of Web3 and How It Will Power the Machine Economy podczas Start Summit w St. Gallen

Małopolska Startup Rocket

W ramach programu Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany jest projekt Małopolska Startup Rocket. Projekt organizowany jest w latach 2019-2022 przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach projektu 3 firmy z województwa małopolskiego (AMC TECH, diCELLa, PIMA Velo Bike) uczestniczą w wydarzeniu Start Summit w St. Gallen w Szwajcarii. Wydarzenie to jest największą konferencją poświęcona startupom, innowacjom i przedsiębiorczości, które organizowane jest przez studentów. Większość z nich studiuje na najlepszych uczelniach w Szwajcarii, St. Gallen i Zurychu.

W ramach wydarzenia Start Summit odbyła się rozmowa The State of Web3 and How It Will Power the Machine Economy, w której wzięli udział: Max Thake, Co-founder, peaq oraz Niklas Leck, Executive Board Member Penguin Academy.

Max powiedział, że Web1 to był content do czytania, Web2 do czytania, oglądania i kreowania, a Web3 jest do czytania, oglądania, kreowania i posiadania.

Max powiedział, że metaverse ma ogromny potencjał, ale NFT pomimo dość dużego rozgłosu na początku, obecnie trochę traci na wartości.

Max rozwinie dodał, że machine ecocnomy obecnie wzrasta, rośnie rynek na nią. Warto jest obecnie rozwijać startup właśnie w tej dziedzinie.

Max wspomniał również, że Berlin jest świetnym miejscem na rozwój startupu. Jest to świetny ekosystem innowacji. On pojechał do tego miasta na wycieczkę, okazało się, że poznał tam swoich co-founderow, zrozumiał kwestie związane z blockchainem, zrezygował z lotu powrotnego do domu, rzucił uniwersytet i założyć firmę.

Skip to content