Home Aktualności Start Summit w St. Gallen – Ceremonia Otwarcia

Start Summit w St. Gallen – Ceremonia Otwarcia

Małopolska Startup Rocket

W ramach programu Economic Accelerator, którego celem jest rozwój, promocja i internacjonalizacja startupów i małych i średnich przedsiębiorstw, realizowany jest projekt Małopolska Startup Rocket. Projekt organizowany jest w latach 2019-2022 przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. W ramach projektu 3 firmy z województwa małopolskiego (AMC TECH, diCELLa, PIMA Velo Bike) uczestniczą w wydarzeniu Start Summit w St. Gallen w Szwajcarii. Wydarzenie to jest największą konferencją poświęcona startupom, innowacjom i przedsiębiorczości, które organizowane jest przez studentów. Większość z nich studiuje na najlepszych uczelniach w Szwajcarii, St. Gallen i Zurychu.

W ramach wydarzenia Start Summit, odbyła się Opening Ceremony – ceremonia otwarcia.

Podczas Opening Ceremony, Katharina Bubmann, President, START Global, podziękowała wszystkim obecnym uczestnikom za przybycie, słuchaczom, inwestorom, partnerom, korporacjom, startupom. Powiedziała, że ostatnie 2 lata były bardzo ciężkie, bo w 2020 r. Start Summit się nie odbył, a w 2021 r. Był organizowany w postaci hybrydowej.

Katharina powiedziala, ze w 2022 r. wydarzenie wraca w nowej formie z jeszcze większą ilością interesujących wydarzeń merytorycznych oraz startupow i warsztatów.

Swoje wirtualne wystąpienie podczas Opening Ceremony miał również Ignazio Cassis, President of the Swiss Federation. Życzył on wszystkim udanej konferencji, zauważając, że Szwajcaria posiada jeden z najdynamicznej rozwijających się ekosystemów startupowych w całej Europie. Powiedział studentom, organizatorom za tworzenie tego wydarzenia

Skip to content