Economic Accelerator

strzałka

Startup Pitches podczas 4YFN w Barcelonie

Podczas targów MWC i 4YN w Barcelonie, 28.06.2021 r. jednym z wydarzeń były warsztaty pt. Discover Zone2Boost’s portfolio: Startup Pitches

28/06/2021 autor: economic

Podczas targów MWC i 4YN w Barcelonie, 28.06.2021 r. jednym z wydarzeń były warsztaty pt. Discover Zone2Boost’s portfolio: Startup Pitches (Poznaj portfolio Zone2Boost: Prezentacje Startupów). Podczas warsztatów kilka startupów, wspieranych przez Zone2Boost, hiszpańskiej organizacji promującej działalność startupów, powstawanie nowych produktów i usług w sektorze biznesowym oraz fintech, zaprezentowało swoje produkty.

Głównym celem warsztatów było zaprezentowanie najlepszych praktyk startupowych mających na celu rozwój swojego produktu. Porady, o których mówili przedstawiciele starupów płyneły z ich doświadczenia z różnych branż. Podczas warsztatu zaprezentowały się następujące startupy:

Nemuru, to narzędzie online, które umożliwia firmom oferowaanie finansowania swoim klientom z dowolnego urządzenia w 3 minuty;

Payflow, startup oferujący “wynagrodzenie na żądanie”;

Deeder, aplikacja zaprojektowana, aby zamieniać pozytywne pomysły w pozytywne działania;

StockAgile, rozwiązanie oparte na chmurze, które sprawia, że łańcuch dostaw firm detalicznych jest łatwiejszy, sprawniejszy i bardziej wydajny;

Optimus Price, narzędzie wspierające sprzedawców w zwiększeniu zysków dzięki platformie AI, która optymalizuje ceny, asortyment i promocje.

Proppos, dostarcza rozwiązania płatnicze oparte na sztucznej inteligencji dla branży detalicznej i hotelarskiej w oparciu o algorytm wizji komputerowej;

InAtlas, firma big data, która oferuje rozwiązania online w zakresie geomarketingu, generowania leadów i analityki danych w celu monitorowania sukcesu biznesowego.

Każdy ze startupów zapreprezentował inną branżę, a porady udzielane przez przedstawicieli również były zależne od tego, jaki sektor reprezentuje dany startup. Natomiast wśród najczęstrzych porad przewijały się następujące: odpowiednie dobieranie partnerów, prawidłowe profilowanie odbiorców docelowych, prosty interface.

Wszystkie wymienione powyżej startupy są wspierane przez Zone2Boost, któremu partnerują CaixaBank, Global Payments oraz Ingenico.

Całe wydarzenie moderował dyrektor Zone2Boost, Luis Palomero. Towarzyszyło mu 4 panelistów z lokalnego ekosystemu startupowego, m.in. Marta Antunez z firmy Telefonica, Javier Silvestre z dayOne Barcelona oraz Jaime de Borbon z Plug and Play Barcelona. Partnerem warsztatów był CaixaBank Day one.

Skip to content