Home Aktualności Trwa Web Summit w Portugalii – relacja z wyjazdu firm z projektu Dolnośląskie Innovation Rocket

Trwa Web Summit w Portugalii – relacja z wyjazdu firm z projektu Dolnośląskie Innovation Rocket

Dolnośląskie Innovation Rocket

1 listopada w Lizbonie rozpoczęła się technologiczna konferencja Web Summit. Przedstawiciele firm AddSecure, AsperIT oraz Bioceltix biorą udział w wielu satysfakcjonujących spotkaniach biznesowych i networkingowych z uczestnikami konferencji oraz w zorganizowanych panelach dyskusyjnych.

Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji odbyliśmy pierwszą część spotkań w ramach towarzyszącej wyjazdowi misji gospodarczej. Było to spotkanie z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, którzy opowiadali o specyfice rynku portugalskiego, zwracali uwagę na różnice kulturowe, podatkowe i systemowe Portugalii oraz przedstawili pomocne narzędzia i instytucje, które wspomogą nasze firmy w rozwoju na tamtejszym rynku.

Miało miejsce także spotkanie z przedstawicielami DEVIRE, która jest prężnie rozwijającą się firmą będącą własnością polskich przedsiębiorców, a która posiada rozwiniętą filię w Portugalii. Przedstawiciele firmy przekazali bardzo dużo użytecznej wiedzy na temat systemu podatkowego, kultury pracy i kultury organizacyjnej, panującej w Portugalii, ale także różnice w funkcjonowaniu systemu bankowości w tym inne przepisy dotyczące płatności.

Na zaproszenie Ambasador Polski w Portugalii uczestnicy wyjazdu udali się do Rezydencji Ambasadorskiej na koktajl w którym uczestniczyło około 80 przedstawicieli polskich firm, innowacyjnych start-upów i uznanych firm, które albo są już obecne na rynku portugalskim, albo planują ekspansję gospodarczą na ten rynek.

Z kolei w imponującym otwarciu tegorocznego WebSummit przemawiali: Olena Zeleńska – Pierwsza dama Ukrainy, Lisa Jackson – wiceprezydent Appla ds. środowiska, Changpeng Zhao – Prezes Binance, Carlos Moedas – Prezydent Lizbony, Katie Prescott – Redaktorka Technology Businnes The Times, Paddy Cosgrave – Prezes Web Summit, António Costa Silva – Minister Ekonomii i Spraw Morskich Portugalii.

Poznaj nasze firmy:

https://www.addsecure.pl/

Skip to content