Home Aktualności „Zrównoważony rozwój regionu karpackiego” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

„Zrównoważony rozwój regionu karpackiego” – panel dyskusyjny VII Europejskiego Kongresu Samorządów

Economic Accelerator Małopolska Innovation Rocket

Podczas drugiego dnia VII Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach odbył się panel dyskusyjny „Zrównoważony rozwój regionu karpackiego„.

Region karpacki posiada unikatową różnorodność przyrodniczą i kulturową, i łączy aż siedem państw. Przyspieszenie jego rozwoju przede wszystkim wymaga pogłębienia współpracy tych krajów, wzmocnienia miejscowej gospodarki i społeczności lokalnych oraz zachowania dziedzictwa kulturowego. Współpraca pomiędzy państwami regionu zyskała dodatkowe znaczenie w obliczu wojny na Ukrainie. Jaki wpływ miała obecna sytuacja na współpracę w regionie? Jaki wpływ będzie ona miała na rozwój makroregionu w przyszłości?

Moderator:

Natalia Sawka – DYREKTOR WYKONAWCZY EUROREGION KARPATY-UKRAINA
Dyrektor wykonawcza Euroregionu Karpaty-Ukraina. Ekspert ds. współpracy europejskiej i transgranicznej, magister administracji publicznej.


Paneliści:

Ewa Draus – WICEMARSZAŁEK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Socjolog, politolog i ekonomista. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Ecole Hautes Etudes Commerciales du Nord oraz Instytutu Nauk Społecznych i Ekonomicznych przy Instytucie Katolickim w Paryżu. \r\nByły Wojewoda Podkarpacki, dyrektor WUP w Rzeszowie, a obecnie Wicemarszałek Województwa.

Roman Matys – PRZEWODNICZĄCY BIURO INWESTYCJI MIĘDZYNARODOWYCH

Barbara Bartuś – POSEŁ SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Prawnik, Samorządowiec, Poseł na Sejm RP VI-IX kadencji, Wiceprzewodnicząca Komisji Ustawodawczej i Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. Wiceprzewodnicząca, Sekretarz Klubu Parlamentarnego PiS.

Skip to content